Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen gépet ajánlotok? CANON...

Milyen gépet ajánlotok? CANON EOS 1100D?

Figyelt kérdés

Főként állatok, sportesemenyek fotozasara hasznalnam a gepemet, illetve idonkent ,,modellfotozasra". Tükörreflexes gepekre gondoltam, peldaul a fent kiemelt 1100D-re. Leginkabb a kb 150.000Ft alatti gepeket nezegetem. Mit gondoltok? :)


ui: kineztem a Canon Mark II-t, de amikor meglattam az arat (600ezer koruli) dobtam egy hatast :'D



2014. okt. 8. 21:35
 1/5 anonim válasza:
Mennyit szánnál a gépre és egyéb tartozékokra? 1100d nem épp a legjobb választás ha profibban is szeretnél vele foglalkozni, csak amatőr célra. Sportesemények fotózásánál szükséged lenne egy jobb objektív is, és egy állvány. Modellfotózásnál szükség lenne egy vakura is mert fontos a jó megvilágítás.
2014. okt. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sem javaslom az 1100D-t. A Canon alja nem a legjobb. Mondjuk a Nikon D3200 már elfogadható árban és képminőségben is.
2014. okt. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BazsiBácsi ***** válasza:
68%

"Én sem javaslom az 1100D-t. A Canon alja nem a legjobb. Mondjuk a Nikon D3200 már elfogadható árban és képminőségben is."


Nagyon remélem, hogy csak ironizálni próbáltál ezzel a válaszoddal. Semmivel nem jobbak (feltéve ha egy generációról beszélünk) a Nikon belépői, mint a Canoné, és fordítva, ugyanazt az "alja" vázat kapod, csak más felirattal, más előnyökkel, más hátrányokkal. A D3200 persze, hogy jobb, mint az 1100D (más generáció), viszont semmivel nem jobb, mint az 1200D. De szerintem ezt a témát hanyagoljuk, mert 5-6 lexikon méretű könyvet tele lehetne vitatkozni a témáról úgy, hogy egyikünknek se lenne igaza.


A kérdezőnek:


Kompromisszumokkal HOBBI célra ezeket mind lehet egy belépő DSLR vázzal fényképezni, legen szó Nikonról, vagy Canonról. Viszont amit leírtál, az elég tág fogalom.


Állatok: apró pókokat akarsz makrózni, vagy messzebbről elefántokat? Esetleg állatkertben lévő állatokat, vagy a kutyád/macskád? Az elsőhöz egy makró objektív kell (hagyjuk a közgyűrűket, meg az előtéteket, mert használható, de nem az igazi), a másodikhoz egy nagy gyújtótávolságú objektív (300mm felett), a harmadikhoz-negyedikhez elég lehet egy 18-55 kitobjektív.


Sportesemények: milyen sporteseményre gondolsz? Beltéri, kültéri, nappali, esti, gyors (f1, repülőnap), vagy valami lassabb (gyerkőc iskolai sportrendezvénye, birkó, sakk)? Ebbe a 1,5 sorban legalább 5-6 objektív van, ami szükséges lehet.


Modellfotó: Na ez a legegyszerűbb. Fogsz egy 50-135mm közötti fényerős fix objektívet, és kész.


Remélem, hogy ezzel sikerült szemléltetnem, hogy nem igazán a váz a fontos (jelzem HOBBI szinten), hanem hogy milyen objektívet tekersz rá.

2014. okt. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs különbség kategórián belül a Canon és Nikon között, legalább is olyan amilyet a kérdező észrevenne nincs. Kérdező: ezek amiket felsoroltál igencsak technikaigényes dolgok, rengeteg kiegészítőt, tanulást és felkészültséget igényelnek. Ha a felkészültségtől el is tekintünk, akkor is kell még az 1100D mellé egy portréra jól használható objektív (85/1.8 mondjuk, 110ezer) egy tele az állatokhoz és a sporteseményekhez (70-200/4 kb 180ezer) és nem árthat egy vaku sem, ha portrézni akarsz, ahhoz kioldó is kell és még lehetne sorolni.


Canon Mark II egyébként nem létezik, nem tudom, hogy pontosan melyik MkII-t láttad, de a felkészültségedet tekintve valószínűleg nincs szükséged ilyen árú eszközre.

2014. okt. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszi a segitsegeket :)

Utolso kommentelo: EOS 7D Mark II.

2014. okt. 9. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!