Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen DSLR fényképezőt és...

Milyen DSLR fényképezőt és objektívet vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék venni egy DSLR fényképezőt(tájkép,és portré fotózáshoz használnám) és hozzá 2 db objektívet. Ezeket néztem ki szerintetek egy kezdőnek ez jó választás?


Fényképezőgép: Nikon D5300

Objektívek: Sigma 17-70mm f/2,8-4 (C) OS HSM Macro

Sigma 15mm f/2,8 EX DG fisheye diagonal


Ezeket néztem ki youtube videók illetve fórum ajánlások után. De kíváncsi lennék személyes véleményekre is.

Még annyit kérdeznék hogy az objektívek nevében mit jelentenek ezek a f/2,8-4 (C) OS HSM Macro dolgok

PL minek a rövidítése az hogy f/2,8-4 OS HSM (C) Macro ,, meg a többi. Net-en utánaolvastam és nagyjából tudom de hátha rosszul ezért inkább megkérdem.



2014. okt. 12. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Te szereted ezt a fisheye hatást? Mert az a 15 mm-es csak abban az esetben ad neked pluszt. Az a 2 mm nem olyan feltűnő, tájképekhez és portréhoz egyaránt jó a 17-70 -es.

Vagy csináld úgy hogy veszel egy tényleg portrékra készült objektívet: 50mm f/1.8

meg tájképekhez egyet: Tokina 11-16mm f/2.8 (keretet nem tudok, a tokina 180-190 ezer körül mozog az 50mm (új af-s g nikon) 50-56 habár ez már fx obi, a d5300 vázon ez 75 mm-el egyenértékű.) Viszont tájképekhez jó a 17-70 es obi is 17 mm-en.


f/2.8-4 : Legkisebb zoom értéknél az első (ebben az esetben f/2.8) Legnagyobb zoom értéknél (f/4) a legtágabb rekesz.

OS: Optical Stabilization (nikonnál VR=Vibration Reduction Canon IS=Image Stabilization... és még sorolhatnám, mert minden gyártó máshogyan nevezi el a rázkódáscsökkentést)

HSM=HyperSonicMotor

2014. okt. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Ezek szerint jól tudtam. Meg arra gondoltam hogy veszek egy ilyet portré fotózás hoz.



[link]

2014. okt. 12. 21:38
 3/4 BazsiBácsi ***** válasza:

Portréhoz inkább 85mm való, mint a 35. Nem azt mondom, hogy nem lehet 35mm-en portrézni, de jobban áll portrénál a távolság mindenkinek. Ráadásul a Nikonnak a 85mm f1.8 G objektíve bitangjó rajzolatú, és árban is szerényebb:


[link]

2014. okt. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanazt tudom javasolni mint ezer másik kérdezőnek aki veled egy cipőben jár. Menj el egy boltba és fogdoss Canon és Nikon gépeket, majd az alapján dönts, hogy számodra melyik a szimpatikusabb. Nincs számottevő különbség a két rendszer között, legalább is a minőséget vagy a megbízhatóságot illetően. Árban és funkcionalitásban találhatsz különbségeket, de ahhoz meg tanulni kell és legalább az alapokkal tisztában lenni, hogy ezeket fel tudd mérni és végül ezek alapján dönteni. Tanulj, hogy tudd mire van szükséged ahhoz amit fotózni szeretnél és azután vásárolj! :)
2014. okt. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!