Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a különbség a tükörreflexes...

Mi a különbség a tükörreflexes gépek és a "sima" fényképezők között?

Figyelt kérdés
Az áron és a méreten kívül.
2014. okt. 14. 06:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A képminőség, a sebesség, a variálhatóság...
2014. okt. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Mit értesz a sima alatt? :)

Ha a kompakt gépeket, akkor...

- cserélhető objektíves, tehát tudsz rá másik optikát tenni

- a tükörnek köszönhetően a keresőben azt látod, ami a képen lesz

- sokkal több, részletesebb manuális beállítások (az ilyen gépeknél bűn automata üzemmódban lövöldözni...)

- sokkal több bővítési lehetőség egy átlag kompakthoz képest (távkioldó, esetleg külső mikrofon csatlakoztatási lehetőség, stb.)

2014. okt. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
0%

ennél nagyobb hülyeségeket nem is mondhattál volna :'D

baszhatod hogy cserélhető, a kompaktok 1 objektívben egyesítik a nagylátót és telét+csomóban van makró is...

a keresőben közel se azt látod ami a képen lesz... a keresőben az van, amit szabad szemmel is látsz, köze nincs ahhoz ami a képen lesz.

bűn a manuális? a "profik" nagyrésze mégis előszeretettel használ rekesz vagy záridő prioritási módot... és miért? ha hirtelen változik a fényviszony, elég gázos rádöbbenni hogy a manuális módot mire átállítod, le is maradtál a lényegről...

újabb kompaktok nagyrészéhez is használhatsz távkioldót, mikrofon, rendszervakut...

szóval, gondold át mielőtt hülyeséget írsz olyanhoz amihez nem értesz :D

2014. okt. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Na mi van, ki-mond-nagyobb-hülyeséget-verseny van?

Kedves #3, nézzük sorban:


"baszhatod hogy cserélhető, a kompaktok 1 objektívben egyesítik a nagylátót és telét+csomóban van makró is..."

Igen, de milyen a minőség? A cserélhetőnek nem az a lényege, hogy mindent tudjon egyben. Azért cserélhető, mert minden témához más-más objektív az ideális. Hiába tud az a szerencsétlen kompakt 18 mm-től 800 mm-ig zoomolni, ha közben van egy 5.6-os fényereje, meg egy ócska műanyag lencséről beszélünk amúgy is. A cserélhetőnél azt teszel fel, ami épp kell: Makró? Fényerős tele? Nagyon fényerős obi portrézni? szabadon választhatsz. Ha megengedi a pénztárcád, lecserélheted az objektívedet mégjobb minőségűre, stb. A lényeg a variálhatóság. Ogye nem gondolod komolyan, hogy azért, mert van egy harmincszoros zoom a kompakt gépben, az jobb lesz, mint az a három obi, amit másfél millióért veszek?


"a keresőben közel se azt látod ami a képen lesz... a keresőben az van, amit szabad szemmel is látsz, köze nincs ahhoz ami a képen lesz."

Ezt kifejtenéd bővebben, kérlek? Eddig azt hittem, hogy 95-100%-os lefedettség mellett azt látom, ami a képen lesz. Hogyhogy nincs hozzá köze?


"bűn a manuális? a "profik" nagyrésze mégis előszeretettel használ rekesz vagy záridő prioritási módot..."

Az előző azt írta, bűn az automata. Nem a rekeszelőválasztás, nem a záridőelőválasztás, hanem az automata. És bizony a full automata üzemmód a dslr-eknél nem a legszerencsésebb választás.


"szóval, gondold át mielőtt hülyeséget írsz olyanhoz amihez nem értesz :D"

Ezt neked is szívből ajánlom!

2014. okt. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

de cseszheted a "specializálódott" obit, ha nem tudsz hirtelen váltani... egyik pillanatban 50 méterről akarsz valamit fotózni, aztán hirtelen meg valami olyat ami szinte az arcodban van...

a képminőség az más dolog, DSLR gépnél a nagy zoomátofgású (pl 18-200) vacak a minőség 18-50, és olyan 120-200 között... a kereső tükör, azt látod ami szabad szemmel látható, nem pedig az elkészült képet, azt, ami az obin beszűrődik... de azt nem látod hogy mi lesz a képpel ha esetleg rövidebb/hosszabb záridőt használsz, szűkebb vagy tágabb blendét... nem látod a hogy sötétebb vagy világosabb lesz-e a kép, vagy épp mekkora lesz a mélységélesség... a kivágást, kompozíciót látod, semmitöbb...

boccs, emberből vagyok, véletlen elírtam, de automatára gondoltam... sajnálom mr. tökély :(

2014. nov. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Az nem baj, hogy emberből vagy, de hogy dslr-t még nem fogtál a kezedben, az biztos.


"de cseszheted a "specializálódott" obit, ha nem tudsz hirtelen váltani... egyik pillanatban 50 méterről akarsz valamit fotózni, aztán hirtelen meg valami olyat ami szinte az arcodban van..."

Az ember ritkán fotóz olyat, ami egyik pillanatról a másikra az arcában van. Ha mégis, akkor bizony fel kell tenni a célnak megfelelő üveget a gépre. Bár a profik- biztos láttál már ilyet a tévében, például sporteseményeken - két vázat hordanak maguknál. Az egyiken tele, a másikon valami nagyobb látószögű obival. A profi fotózás a célorientáltságról szól. Nincs univerzális megoldás, ami minden helyzetre jó - a fotós tudja, mit akar fotózni, és ennek megfelelően állítja össze a felszerelését.


"a képminőség az más dolog, DSLR gépnél a nagy zoomátofgású (pl 18-200) vacak a minőség 18-50, és olyan 120-200 között..."

Na pont ezért nem használunk a dslr-en ilyen lencséket.


"a kereső tükör, azt látod ami szabad szemmel látható, nem pedig az elkészült képet"

Hogy is láthatnám az elkészült képet, ha még nem készült el?


"de azt nem látod hogy mi lesz a képpel ha esetleg rövidebb/hosszabb záridőt használsz"

Ezt nem értem, te a kompaktodon látod, hogy hogy fog bemozdulni a kép hosszú záridő esetén? Netán a kijelzőn látod egy svenkelés ELŐTT, hogy mennyire fogja elmosni a hátteret?


"nem látod a hogy sötétebb vagy világosabb lesz-e a kép"

Erre van a histogram. Hallottál már róla?


"vagy épp mekkora lesz a mélységélesség..."

Erre is van egy gomb, amit ha megnyomsz, akkor állítja a rekeszt...


"a kivágást, kompozíciót látod, semmitöbb... "

Pont ezt kell látnom, semmi többet. A többit tudom.

2014. nov. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj, kedves 3., egyben 5. válaszoló, hogy lecseszerintettél engem, aki próbált értékelhető választ írni, a Te félrevezető, teljesen szakszerűtlen, "fényképezőgépet még életemben nem láttam, de okos vagyok azért" stílusoddal. Ezzel nem is lenne gond, egészen addig, míg remek színvonalú válaszaid nem mások tisztánlátásának a kárára menjen.


Azt pedig kérlek ne kérdezd, miért írom ezt, a másik válaszoló hibátlan érvekkel érvelt marhaságaid ellen, köszönet neki innen is.

2014. nov. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
Érdekes, én a #3 és #5 (80%)-osnak válaszoltam. Ha esetleg magadra vetted, az nem az én bajom, bár meglepődnék, ha kiderülne, hogy még soha nem láttam fényképezőgépet. :D
2014. nov. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Storno, most látom, hogy te is neki írtál. xD
2014. nov. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, ezen az oldalon mondjuk így elég nehéz kommunikálni, hogy csak nagyon kevesen jelenítik meg a felh. nevüket (én is így teszek), de látom aztán feltűnt, hogy feltüntettem, kinek ment az üzenet :D
2014. nov. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!