Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért választják sokan a...

Miért választják sokan a Canon DSLR-eket a Nikon-ok helyett? Miért van jobban elterjedve, amikor láthatóan jobb képeket készítenek a Nikon gépei?

Figyelt kérdés

A kérdésem feltevésével SEMMILYEN flame war-t nem szeretnék elindítani, sem megbántani akármilyen Canon tulajdonost, ezt mindenki vegye figyelembe válaszadáskor, csakis kizárólag teljesen OBJEKTÍV véleményre vagyok kíváncsi, sem a Canon, sem a Nikon büszke, elfogult tulajdonosaitól nem akarok hallani akármilyen másik félre sértő választ. Még egyszer: CSAKIS CSAK TELJESEN ELFOGULATLAN, TÉNYSZERŰ VÉLEMÉNYT KÉREK, SÉRTŐ/BÁNTÓ/KIOKTATÓ SZÁNDÉK NÉLKÜL!



Az indoklásom: DSLR-ek terén, teljesen tapasztalatlan, amatőrnek sem nevezhető fényképész vagyok, még kezemben nem fogtam egy tükörreflexes gépet sem. Vásárlás előtt állok és a vásárlási döntésemet az alapján döntöm el, hogy attól a gyártótól veszek fényképezőgépet, ami a számomra biztosított áron belül jobb minőségű, szebb, élesebb képet produkál, mert nálam ez a preferencia.


Itt van két videó:


Ebben a videóban egy Nikon D5300-asat hasonlítanak össze egy hasonló árban lévő Canon 700D-vel.


http://www.youtube.com/watch?v=mJp1_im4vL4


A videón látható, hogy a Nikon sokkal élesebb, más-más, magasabb ISO beállításoknál kevésbé zajos képeket produkál mint a 700D, és a sok fekete vonal sem mosódik össze a Nikonnál, míg a Canonnál úgy néz ki, mintha TV, vagy monitorról készítették volna a felvételt és ezért hullámzik, deformálódik.


http://www.youtube.com/watch?v=Gjgh4RJasQc


Ebben a videóban pedig egy kb 200.e forintos Nikon gépet hasonlítanak össze egy közel 1 millió forintos Canonnal és itt is tisztán, szemmel könnyen láthatóan élesebb, minőségibb képeket készít a kb 4x olyan olcsó Nikon.



A kérdésem tehát a következő: Miben jobb a Canon, hogy a láthatóan rosszabb képek ellenére és magasabb áron is sokan azt választják? Híresebb fényképészek, újságírók, video bloggerek is előnyben részesítik a Nikonokkal szemben.


Gondolok itt ilyesmi szempontokra: Terméktámogatás, egyéb minőségi szempontok, megbízhatóság, kényelem, tartozékok elérhetősége stb...


Elhangzott továbbá olyan is, hogy a Canon "videóban jobb"

Az itt készült videóban például nem, a távolabb lévő autó rendszámtábláját még tisztán lehet olvasni a Nikon gépénél, míg a Canonnál már teljesen homályos. Ezt is miért állítják akkor?



Nyilván teljesen laikusként lehet nem is tudom, hogy mi a jó, ezért javítsatok ki, ha tévedek, de egy fényképezőgépnél nem az dönti el egyértelműen, hogy melyik gép csinál jobb képet? Hogy melyiknél jobb a kapott eredmény? Végül is a fényképezőgép, ahogy a nevében is benne van. arra való, hogy fényképet készítsünk vele, és maga a fénykép az elsődleges szempont. Nem?



2014. okt. 16. 18:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nagyobb, de csak olécsóbb középkategóriás NIKON digitális gépem van, nagyon szép, éles képeket lehet vele készíteni. Én meg vagyok vele elégedve.
2014. okt. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Pentaxot nem is nézted? Tehát Te is csak a Nikon-Canon vonalon vizsgálódtál... Miért nincs elterjedve a Pentax, amikor a Nikonnal egy szinten van képminőségben, plusz időjárásálló vázat és HDR-t kapsz, egy Nikon D3300 áráért?

Ezek után miért várod el, hogy a Nikon elterjettebb legyen pusztán a jó képek miatt?


[link]


És akkor a Pentax közel 200 €-val olcsóbb... ;)

2014. okt. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az van hogy a Nikonoknak szebb színei vannak, viszont a Canonoknak sokkal jobb, gyorsabb a fókusza. És mivel az utóbbi fontosabb többen veszik a Canont. Ráadásul van aki azért veszi, mert ilyen van a havernak (stb.) és tudnak egymástól obikat, kiegészítőket kölcsönkérni. Hozzáfűzve még ahhoz amit írtál a videóban a jobb fókusz miatt jobb a Canon.
2014. okt. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=Qd6urjDuqtY


6:16-tól 11:28-ig nézd meg és akkor meglátod miért választják többen a Canont.

2014. okt. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Jogos felvetés, viszont néztem én Pentaxokat is, szóval rám nem igaz ez a sztereotípia :)


Pentaxból nem találtam olyat ami jobb képet készítene az adott árszegmensben, továbbá más szempontokban is rosszabb volt, mint pl: a súly, üzemidő. A többi szempont számomra kevésbé fontos, de a képminőség szerintem elsődleges. Így kiesett a lehetőségek listájából. =/

2014. okt. 16. 19:53
 6/16 anonim ***** válasza:
Én igazán nem akarok beleszólni a flamewarba, de ha tényleg objektív akarsz lenni, akkor szerintem ne egy "Nikon Motion" nevű juzertől linkelj be összehasonlítást. Nem jön ki jól.
2014. okt. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Utolsó két válaszadó: Köszönöm, most már látom, jó a videó is! Megijesztettek a tények ugyan, de örülök, hogy ezt a békát le tudom nyelni. Sport felvételeket ritkán készítenék, esetleg villámcsapás, abban ezek szerint jobb lenne a Canon, de én szerencsére inkább a Macro vonal felé vonzódom. Ezek szerint nekem a Nikon fekszik jobban. Válaszokra viszont továbbra is kíváncsi vagyok! :)
2014. okt. 16. 19:58
 8/16 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszadó. Ezt én is észrevettem és nem is tartottam hitelesnek, mert tartottam, hogy marketing video az egész, viszont a [link] oldalon utánajártam, (ami remélhetőleg objektív teljesen! :) ) és beigazolódni láttam azt amit a Nikon hű youtube user töltött fel.


Ezért linkeltem be végül ezt a videót, mert hitelesnek tartom, ha figyelembe veszem ezt a másik kép összehasonlító oldalt.

2014. okt. 16. 20:02
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek az összevissza youtube videók gyakran elfogultak, nem jók az összehasonlításra. Azt sem lehet tudni, ki és miért csinálta a tesztet és melyik márka fizetett neki érte.


Azt azért gondolom te sem hiszed, hogy a Nikon csodás képet csinál, a Canon meg ugyanott egy rakás szart, és mégis veszik, csak mert jó a terméktámogatás.


A Canon ugyanolyan jó képet tud csinálni, mint a Nikon (minőségi objektívvel), és az, hogy melyiknek milyen a színe, szerintem irreleváns (legalábbis azoknak, akik használnak utómunkát, mert úgyis olyanra javítják, amilyen nekik tetszik).


Ha téged a Nikon győzött meg, vegyél azt. Ettől még a Canon (meg egyéb más márkák) is ugyanolyan jók.

Én személy szerint azért döntöttem a Canon mellett, mert számomra a menüje logikusabbnak és áttekinthetőbbnek tűnt. Aztán ezt szoktam meg, nem is tervezem a váltást.

2014. okt. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó választ.


Igen, sajnos ezt én is valószínűnek tartom, hogy a gyártók állnak a videók mögött. Sajnos ismerősöm sincs aki be tudna mutatni élőben két gépet ezért az internetre vagyok kényszerülve :(

2014. okt. 16. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!