Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » FED 3 (régi fényképező)...

FED 3 (régi fényképező) második generációjánál ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Van egy figyelmeztetés, hogy előbb fell kell húzni (gondolom a filmcsévélőt?) valamit, aztán beállítani a zársebességet. Pontosan hogy kell használni?
2014. okt. 17. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudnál róla képet linkelni? Ilyen? [link]


Hol van figyelmeztetés? Nekem Fed 5 van, de ez teljesen manuális, áramforrás és kijelző nélküli gép.


Van egy kar a jobb oldali tárcsa alatt, azt a jobb kezed hüvelykujjával fordítsd ki és told előre ütközésig. Azzal mindig egy filmkockányit tekersz a filmen előre. A záridő megválasztása függ a fényviszonyoktól és a rekeszértéktől, de ezeket leginkább fotós könyvekből, aztán saját tapasztalataidból kell megtanulni. A záridőt az expo gombtól jobbra lévő tárcsával tudod kiválasztani. Az 1-2-4....60, az a másodperc, a 125, 250, 500 stb. az az 1/125-öd, 1/250-ed , 1/500-ad másodperc, a B állásban pedig addig exponál, amíg nyomod az expó gombot. A rekeszt az objektív elején, forgatással tudod beállítani. Ezzel azt szabályozod, hogy mennyi fényt engedjen be az obi. 2,8 a legtágabb, 16 a legszűkebb.

2014. okt. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jav: A záridőt az expo gombtól BALRA lévő tárcsával...
2014. okt. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen az alapfogalmakkal tisztában vagyok, magam is fotózok, digitálissal, egy tekercset lőttem Canon Eos 300-al de az is már elektronikus, azért érdekel, hogy ezt a típust hogy kell kezelni mert az olvastam angol oldalon, hogy előbb felhúzni kell aztán beállítani a záridőt, mert tönkremehet a zár. Fed 5-nél ez hogy van ahogy leírtad? Azt már tudom mi mire való a FED-3-on, videón láttam meg képen, csak lehet lesz egy ilyenem és nem akarom első körben tönkretenni.
2014. okt. 17. 20:08
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy igen, ilyen mint a képen, ez a második verzió. Jelenleg a Sony DSC H2-esemmel könnyebb az élet :)
2014. okt. 17. 20:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy leírtam, csak az 1, 2, 4 stb. nem a másodperc, hanem az is a másodperc 1/1, 1/2 , 1/4 másodperc. Már rég volt a kezembe, de elővettem, megnéztem. Nem hiszem, hogy tönkremehet a zár attól, csak ha nem húzod fel, akkor nem tudod pontosan oda tekerni a tárcsát, ahova szeretnéd, mert felhúzott állapotban mutatja a nyíl a helyes értéket.
2014. okt. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, remelem sikerul a regi korok gepet is "megszeliditeni" :) es szep kep lesz az eredmeny.
2014. okt. 17. 21:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne. A Fed 5-el gyönyörű képeket készítettem anno, feltételezem, hogy a Fed 3-al se lesz rosszabb. Én is most tervezek egy analóg SLR gépet venni, mert már rosszul vagyok a digitális képektől.
2014. okt. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!