Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Bridge vagy DSLR fényképezőgép...

Bridge vagy DSLR fényképezőgép vadfotózáshoz és madárfotózáshoz? Canon SX50 vagy Sony Alpha 58?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lassan eljön az ideje, hogy veszek egy új gépet. Már nagyon sokat gondolkodtam és lassan már fél éve, hogy válogatok. Minden gépről elolvastam a teszteket, fórumokat, véleményeket és megnéztem több száz képet. 60%-ban állatokat, azon belül is madarakat szeretek fényképezni. De bőven fotózom 40%-ban tájképet és portrét is. Van kettő döntősöm: Az egyik egy Bridge gép a másik egy DSLR. Név szerint Canon SX50 vs. Sony Alpha 58. Tehát már biztos, hogy az egyiket fogom megvenni de mindkettőnek meg van a saját hátránya és előnye. Nagyon érdekelne: melyiket javasolnátok jobban? Pro és kontra esetleg?

2014. okt. 30. 21:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Magat a ket gepet nem ismerem, de attol fugg, van-e penzed a gep mellett megfelelo objektiveket is venni. Madarhoz nagytele kell, portrehoz kistele, tajhoz inkabb szeleslatoszog. Ha minoseget akarsz, akkor ez 3 nem olcso objektiv.

Ha erre nem akarsz kolteni, maradj a bridge gepnel, abban alapbol megvannak ezek a lehetosegek.

2014. okt. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Viszont kezdő objektívvel is van különbség a tükörreflexes és Bridge gép között. Ez főleg kép levágásánál mutatkozik. Nehéz dönteni.
2014. okt. 31. 08:05
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Van különbség, persze. Az alap 18-70-el mondjuk pl. esélyed sincs vadat/madarat fotózni. Ez egy elég lényeges különbség. Ugyanazt tudom neked is javasolni mint már sokmindenkinek itt aki hasonló kérdést tett fel: tanulj, hogy aztán tudd mire van szükséged ahhoz amit meg szeretnél örökíteni. Te annyival előrébb vagy a nagy többségnél, hogy tudod mit szeretnél fotózni. Ez segítség, könnyebb lesz így, de nem pótolja azt, hogy tudd milyen hatással lesz a kész képre az expozíciós beállítások változtatása, melyiket kell választanod bizonyos végeredmény eléréséhez és pl. milyen kapcsolatban van egymással az objektív gyújtótávolsága és a szenzorméret illetve ez a kapcsolat milyen hatással van a kész képre, egyáltalán milyen gyújtótávolságú objektív kell adott kép elkészítéséhez. A Sonyhoz sem feltétlenül ragaszkodnék a helyedben, főleg ha vad/madárfotózni szeretnél, mivel nagyon-nagyon ritka a használt kiegészítő hozzá, így például egy nagytelét is kénytelen vagy újonnan megvenni 3-4 millió forintért, ahelyett, hogy használtan megkapnád 2-ért. Ha rám hallgatsz elmész egy boltba, megfogdosod, kipróbálgatod a Nikon és a Canon termékeit is, mert jóval elterjedtebbek, minőségben pedig nemigazán van különbség. Sokkal fontosabb, hogy tudd mit akarsz és ahhoz mi kell, hogyan kell.


Alapok:

[link]

[link]

2014. okt. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van különbség, másképp nem lenne köztük árbeli eltérés sem.

De nem mész semmire a tükrös géppel, ha nem tudsz rá megfelelő objektívet venni. Hiába akarsz 70mm-vel madarat fotózni. Döntsd el, mennyi a kereted, mert a tükrös gép zabálja a pénzt.

2014. okt. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. okt. 31. 21:34
 6/14 anonim ***** válasza:

A tükrös gépre kb 1 millióért tudsz venni (a váz árán kívül) 1200- 1500mm-es objektívet (saccperkábé) de ami olcsó, az gagyi. A bridge kamera (sx50) 1200 mm-t tud a maga kicsi súlyával de nem lesz tiszta a képed. Nem mindegy h mennyiért milyen súlyt cipelsz :)

Az én obimon nincs semmi álca és a maradak hanyatt-homlok menekülnek ha meglátják, de a bridge kamera nem is érdekli őket , szinte pillanatok alatt jobb képeket csinálok vele gyorsabban mint a dslr-rel. De ez csak egyéni tapasztalat remélem :) A te számdékodnak megfelel inkább a bridge. És gondolom árban is jobb az.

2014. nov. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nézd meg ezt : [link] :)
2014. nov. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
1200-1500mm objektívet 1millióért? Ezt gondolom viccnek szántad...
2014. nov. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Minden csak azon múlik mennyire komolyan gondolod azt a vad- és madárfotózást.


Játszani, szórakozni lehet a bridge gépekkel is, webre kicsinyítve még talán a képminőség is elfogadható, de ha megnézed bármelyik természetfotós verseny legjobb képeit, nem igen találsz köztük bridge géppel készülteket.


Nem azért használnak a komolyabb természetfotósok DSLR-t mert szeretnek sok pénzt kiadni rá és a kiegészítőire, hanem mert ezekkel érhető el jobb minőség.


Vehetsz bridge-et. Biztos csinálsz vele pár neked tetsző természetfotót is, de ha komollyá válik ez a hobbi úgyis a tükrösnél kötsz ki.

2014. nov. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a fenti válaszokat! Akkor még egy kérdés: Ha a Sony DSLR-t választom akkor az alap 18-55-el veszem meg plusz veszek mellé egy Sony SAL-75300 75-300mm f/4.5-5.6 objektívet. Ennyi a keretem. Érdemes-e ezt választani vagy ez még annyira belépő objektív, hogy a Canonnal jobban járok? Olcsóbban még ott lenne a Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 Di LD Macro (Sony/Minolta) objektív de ez nem tudom mennyire megbízható. Elvileg a mostanában gyártott Tamron-ok már szebb képet adnak mint a régiek.

Nyílván nem olyan mértékű a 300mm nagyítás mint a Canonnál de így is több a mostani gépem nagyításánál.

2014. nov. 3. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!