Prestigio RoadRunner 710x kamerával kapcs tapasztalat? Enyém egy rakás nulla. Cseréltessem, vagy ez egy rossz széria?

Figyelt kérdés

Tegnap vásároltam az Extreme Digital-nál. Párszor kapcsoltam be, ebből 3x be is fagyott. 2x a rögzítés közben, egyszer még az előtt. Egyszerűen használhatatlan. A boltban azt mondták, hogy 3 napig oda is visszavihetem, ha minden igaz, azonnal cserélik, vagy visszakapom a pénzt. A nagy kérdés, hogy vajon megéri e, vagy mindegyik ekkora sz.r....

A neten sok videó van feltöltve ezzel a kamerával, nem tűnk rossznak, ez arra utal, hogy csak én fogtam ki egy hibás terméket. Viszont az egy kicsit idegesítő,hogy direkt van rajta reset lukacska arra az esetre ha lefagyna. tehát számítani kell rá, hogy lefagy. De azért nem mindegy, hogy mikor és milyen gyakran.


Vélemények, tapasztalatok?



#kamera #DVR #Prestigio #multirunner
2014. nov. 3. 09:24
 1/5 A kérdező kommentje:
Még fel fogom hívni a szervizt ha fel is veszik. Rákérdezek náluk, hátha megmondják, hogy mennyi gond szokott lenni ezzel a termékkel.
2014. nov. 3. 09:29
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy meglepő lesz, amit mondok, de szinte minden számítástechnikai eszközön van reset gomb. Láttál már PC-t? Laptopot? Routert? Mindegyiken van resetgomb. Miért? Nem azért, mert jellemző rájuk, hogy lefagynak, de ha mégis előfordul, akkor újra tudd indítani.


Olyan ez, mintha az autódban lévő légzsák miatt idegeskednél, hogy akkor emiatt gyakran kell rá számítani, hogy baleseted lesz?

2014. nov. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Programozó vagyok, úgyhogy annyira nem áll távol tőlem a téma.

Egy PC kicsit komplexebb eszköz, ráadásul sok egymástól független (más gyártó) alkatrészek alkotják, plusz Mammut méretű szoftverek vannak rajta, azokból is ezerféle fejlesztőtől. Ott bármi megtörténhet.


ezen az eszközön egy darab szoftver fut (firmware).

A funkciók listáját egy kezemen meg lehet számolni, a rendszer teljesen zárt, nem fogsz rátenni másik programot. Elvárható lenne, hogy ne fagyjon le. De ez igaz minden hasonló eszközre. Szomorú, hogy ilyen egyszerűbb eszközökre se képesek már rendesen működő szoftvert írni.


Kollégám mikroprocesszorokkal dolgozik, és elektronikát alkot alájuk. Ő törekszik arra, hogy a program ne kövessen el fatális hibákat.


Régen tudtak alkotni. Elég visszaemlékezni a régebbi (jól működő) telefonokra. Nem mondom, hogy tökéletesek voltak, de évente egy lefagyás belefért még. Akkoriban még törekedtek a minőségre :)

2014. nov. 3. 09:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Vagy csak nem voltak ilyen komplexek a rendszerek, Nem kellett ennyi mindennek a kompatibilitásával vesződni mert az adott célra készült alkatrészeket gyártottak, nem kellett az alkatrészek túlmelegedésével foglalkozni, mert nem volt minden ennyire kihegyezve a teljesítmény-mániások kedvéért - és ha mégis melegedett valami, nem okozott akkora gondot mint ma, mert kicsit több volt az anyag.


Lehet szidni a mai modern elektronikus eszközöket meg a fogyasztói társadalmat, nem is alaptalan, de kétlem, hogy egy resetgomb meglétéből rögtön arra kéne következtetni, ohgy a termék gyárilag hibásan van tervezve.

2014. nov. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ki lehet kapcsolni a sípoló hangot? Vagy halkítani rajta?
2015. ápr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!