Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes megvenni a Sony hx300...

Érdemes megvenni a Sony hx300 típusú fényképezőgépet? Ki mit tud róla?

Figyelt kérdés
Eddig csak telefonnal fényképezgettem, de kicsit komolyabban is érdekel a fotózás (nem divatból), s azt egy telefonos 5 megapixeles statikus fókuszos (stb) kamerával művelni kissé lehetetlen és hiábavaló. Korlátolt pénzösszeg áll csak rendelkezésemre (100 000 Huf) és ennél többet nagyon nem is akarnék rááldozni. Sokan javasolják hogy csapjak hozzá még 1-2 tízezret és vegyek egy belépőszintű régebbi kategóriájú DSLR-t, de úgy hallottam, hogy újabban a Bridge (vagy kompakt a megfelelő optikával) gépek is közel azonos minőséget tudnak produkálni, mint a DSLR-ek, ráadásul ez a Sony egy új modellje, és amennyire összehasonlítottam a paramétereit egy legolcsóbb típusú Nikon vagy Canon DSLR-rel nem sok eltérést láttam az utóbbiak javára. Tehát összegezve: csak akarok egy gépet, amivel már kezdő szinten érdemileg lehet fotózást űzni és szépen, a telefonos szüttyögés után, de nem kívánok komolyabb DSLR-ekre százezreket költeni.

2014. nov. 3. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez az a kategória, amit jómagam nem tudok hova tenni, legalábbis az áruk miatt semmiképp sem. Nem azt mondom, hogy 50 ezret nem érne meg, de kb. egy forinttal se többet. Hiába a 20 megapixel, ha a szenzor kicsi, és ezek a 40-50x zoomtartományú objektívek is vicc kategóriába tartoznak. Tehát én is azt mondom, hogy akkor már egy MILC vagy DSLR felé kell kacsintgatni, ha már 90 ezer körüli gépben gondolkodsz.

Pl: [link]

De egy Nikon D3200 se sokkal drágább (110-120 ezer), viszont a képminőség ég és föld, plusz később fejlesztheted, bővítheted igény szerint.

2014. nov. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"...összehasonlítottam a paramétereit egy legolcsóbb típusú Nikon vagy Canon DSLR-rel nem sok eltérést láttam az utóbbiak javára"


Pedig az adatlapjaik ezzel kezdődnek:


Sony HX300 szenzor méret: 1/2,3"

olcsó DSLR szenzor méret: APS-C


Ez képminőség szempontjából döntő különbség.

Az 1/2,3"-os érzékelő ugyanis 25 négyzetmilliméter, az APS-C érzékelő pedig átlagban 350 mm2 körüli. 14x akkora.


Csak azok a kompaktok vehetik fel a versenyt képminőségben a DSLR-ek, akik legalább közelítőleg ekkora szenzorral készülnek. Ilyet nagyítóval kell keresni, és az áruk jellemzően nem olcsóbb egy belépő DSLR-nél. Leggyakrabban a rendszerkompaktok (MILC) között találsz ilyen gépet, a bridge-ek között pedig a kis zoomos elit kategóriában, mint a Canon G1X, Nikon Coolpix A vagy hellyel-közzel a Sony RX100 sorozat.


A 30-50-65x-ös szuperzoomok mind kis szenzorral készülnek és képminőségben messze lemaradnak ezek mögött. Csak ilyen apró érzékelővel megoldható ugyanis a parasztvakító zoomátfogás, viszonylag kis méretben, és használható fényerő mellett.

2014. nov. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, akkor azt hiszem erről a hx300ról le is teszek. A MILC-eken már régebben is gondolkoztam, most szétnézek akkor megint azok közt. Ezeket amiket írtál 'ma reggeli író' megnéztem, de drágának találtam és nem is igazán ilyen gépekre van szükségem talán. Megnéztem továbbá a szokásos belépő DSLR-eket (Nikon D3000esek -Canon EOS-ok, amik nagyjából 120-140 körül vannak), de úgy vagyok vele hogy ha DSLR-t veszek majd egyszer, akkor már valami komolyabbat többszázezer forintért, most tényleg csak valami használható és a maga módján szép képet készítő gépet akarok, amit valamivel többre használhék mint szelfik készítésére pl. A belépő DSLR-ektől azért is ódzkodok, mert minden gyerekhez olyat vág már az apja, s lekap egy pongyolapitypangot vagy a naplementét már művésznek érzi magát. Árulásnak érezném ezt magammal szemben is ha mégis egy D3200-ast vásárolnék. Inkább akkor már Canont, sokaktól hallom hogy az jobb is. A 600D vagy 1100D? esetleg másikat? Lehet mégis egy belépő DSLR lesz, ha alacsonyabb kategóriában nem éri meg venni drágábbat.. Ésszerű döntést akarok hozni, átgondolom még..
2014. nov. 4. 19:45
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]


itt van pl ez APS-C méretű szenzorral, de gyanúsan olcsó. Mit gondoltok róla?

2014. nov. 4. 20:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem lényegesen jobb választás a hx300-hoz képest. Az árán én is meglepődtem. Szinte mindent tud, amit az SLT-A58K. Igaz nem lesz 50x zoom, de lényegesen jobb képeket komponálhatsz ezzel. B záridő, manuális fókusz, rekesz-előválasztás, RAW stb.

De a képei is magukért beszélnek: [link]


Még nehogy vegyek én is egy ilyet. :)

2014. nov. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na, köszönöm a gyors választ, egészen felbátorodtam :]

Pedig már majdnem azon voltam hogy rendelem a hx-et, mielőtt olvastalak titeket. Elhamarkodott és rossz döntés lett volna, annak ellenére hogy azért tisztesen körbenéztem.


[link]


Így összehasonlítva úgy tűnik a lényegi dolgokban egyezik a tudás, nem is igazán értem miért érné meg az SLT-A58K-t választani.

2014. nov. 4. 20:38
 7/7 anonim válasza:
Persze,a Sony az egyik legjobb,és legsikeresebb japán vállalat szerintem! (Ezzel most nem azt akartam mondani hogy a többi multinacionális vállalat alul marad,de szerintem a Sony van a dobogó tetején!)
2014. nov. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!