Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Üdvözlet! Állványt szeretnék...

Üdvözlet! Állványt szeretnék venni a fényképezőgépemhez. A gép alján egy kb.5 mm-es menetes furat van. Samsung wb200f a típusa. Már találtam néhányat, de a gép pontos rögzítése még mindig nem tiszta. Kicsi segítséget kaphatnék a témában?

Figyelt kérdés
2014. nov. 9. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Az a furat szabványos, 6mm-es.


Vehetsz olyan állványt, ami egyben van a fejrésszel ( olcsóbb állványok ) illetve olyan állmányt amire külön csavarozhatsz fejet ( pl gömbfejet ) - ezek a drágábbak.


Bármelyiket is választod, a fényképezőgépet csak rá kell fogatni a fej részre. A drágább gömbfejekhez adnak egy "gyorsrögzítő" adaptert, amit feltekersz a gépre és utána bele tudod csúsztatni a gömbfej "tokmányába". Olcsóbb megoldásoknál közvetlenül a fejre rögzíted a gépet a csavarral.

2014. nov. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsőkém, a lónak a fasszza 6 mm-es, tisztelettel. Az egy 1/4 hüvelykes withworth menet, M6-os csavar akkor kell, ha direkte széjjelbasszzni akarod. A válasz többi része igaz.
2014. nov. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tolómérővel mértem le elnézést, a menet szabványokkal valóban nem vagyok tisztában. Az "intelligens" beszóláshoz csak annyit fűznék hozzá, hogy az említett állat nemes szerszámát a kolléga hátsó felébe ajánlom.
2014. nov. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hiába köcsögözöl le privátban is, ha nem tudod pontosan, ne állíts ekkora zöldséget. A kérdező beleteker egy 6-os csavart és ott áll majd a szétcseszett menettel, mert hallgatott rád.
2014. nov. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mint már említettem volt, a válaszod technikai részével egyetértettem, sőt még zöldkezet is raktam rá.


A stílusoddal kapcsolatos észrevételemet pedig valóban a privát levélben elküldtem, mivel a stílusod ugyebár minősít téged.

2014. nov. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szétbaszni aligha fogja. A metrikus menetű csavart ugyanis sehogy sem fogja beletekerni a whitworth menetbe. Még csak bele sem szorul, mert nem megy be odáig! :D Viszont azt sem értem, hogy mégis miért akarna beletekerni egy M6-os csavart a képfényezőjébe? Nem menne vele semmire, mert a csavar alatt nincs állván. :D
2014. nov. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*állvány
2014. nov. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 11. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!