Doki1990 kérdése:

Pentax ra milyen adaptert tegyek h canon v nikon objektívet tegyek?

Figyelt kérdés
Pentax k100 gépemre szeretnék nikon vagy canon objektívet tenni! Milyen adaptert vegyek h rá tudjam tenni a gépemre őket! Ha tudtok linket h honnan rendeljek légyszi küldjetek! Segítségeteket előre is köszönöm!

2014. nov. 14. 04:09
 1/6 BazsiBácsi ***** válasza:

Ha lehetséges is (sztem ebayen találsz adaptert), akkor fizikailag ugyan használhatod az adaptert, de se autofókuszod, se blendeállításod (márha az is elektronikus) nem lesz.


De nem értem, hogy miért akarnál Pentaxra Nikon vagy Canon objektívet tekerni? Szerintem a Pentaxhoz is gyártanak objektíveket.

2014. nov. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 BazsiBácsi ***** válasza:

Itt van például egy Nikon F -> Pentax K adapter:


[link]

2014. nov. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ötlet butaság. Mivel a Pentax bajonettbe nem lehet síkba betenni az említett objektíveket, ezért kell bele egy negatív tag, ami elviszi a sugármenetet a filmsíkig. Vagyis az objektívtervező matematikusok munkájának egy szaros lapáttal nyomnál egy hatalmas pofont. Az ilyen mutatványokhoz Canon Eos kell, abba a bajonetbe minden belefér :) És nyilvánvalóan nem lenne se AF, se rekeszvezérlés.

Miért nem merülsz el az m42-es világban? Az megy a Pentaxnak alapjáraton.

2014. nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Első sorban is köszönöm a válaszokat! 2. sorban azért gondoltam rá h pentaxra-Nikon objektívet mert amilyen nekem kellenne objektív pentaxra nincsen csak nikonba vagy canonra ezért gondoltam rá! 3. gonodolkoztam már az m42-s obikon csak még nem találtam még olyan nagy teljesítményű zoom obit ami nekem kellene! De ha tudtok m42-s zoom abit kb 300 vagy 400 mm eset olcson linket küldjetek légyszives
2014. nov. 14. 19:22
 5/6 anonim ***** válasza:
2014. nov. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, nekem az a tapasztalatom, hogy az átalakítóban a korrekciós lencse nagyon sokat ront a kép minőségén, olyat nem ajánlanék. :(
2014. nov. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!