Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Csak én látom, hogy a Canon...

Csak én látom, hogy a Canon 10-18mm-es általam készített tesztképein szemcsés a kép ISO100-on?

Figyelt kérdés

Ilyet nem láttam magasabb kategóriás lencsével készített képeken. Más nagylátószögű lencse is csinál ilyesmit?

Ez a rajzához tartozik?


2014. dec. 4. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Esetleg tegyél ki példát, mert így nem tudjuk, hogy csak te látod-e.
2014. dec. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fogok kitenni rövidesen.
2014. dec. 5. 13:47
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezeken a linkeken vannak a képek


[link]


[link]

2014. dec. 7. 22:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Tényleg jó zajos a kép, elég furcsa. Más lencsével nem csinálja? Mert azt nem hinném, hogy egy 700d csak erre képes iso100-on.

Viszont a zaj meg inkább a szenzor sajátja, mint az objektívé. Nekem volt egy 11-16mm-s obim, azzal nem volt gond, nem hiszem, hogy ez a nagylátószögre jellemző lenne.

2014. dec. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk az, ha más objektívval ugyanez a kép nem lenne ilyen zajos, vagy zajosabb lenne, az fura lenne.


Végül is nem tudtam eldönteni, mi ez a kép. Fényképezőgépből kieső jpg, zajszűréssel vagy nélkül, de milyen finomsággal? RAW-ból készített jpg, de milyen zajszűrési beállítással és százalékkal?


Egyébként a dpreview-on a teszt szerint a 700D bizony 100-as ISO-n is láthatóan zajos, raw konvertálással vagy jog kikapcsolt zajszűréssel.

2015. aug. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!