Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hol lehet venni olyan üveggömb...

Hol lehet venni olyan üveggömböt mint ami a nikon reklámban van?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszettek azok a fotók! :)
2014. dec. 11. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az nekem is tetszett bár kicsit más szempontból. Meteorológusként mi is használ(t)unk ilyen ilyen üveggömböt a napfénytartam mérőkben. Ha sütött a nap, lencseként megégette a körülötte lévő időskálázott papírcsíkot.

[link]

Ezeken még felfogató is van, így megoldható a kamerához rögzítés is.

Megvásárolni sajna már elég nehéz, bújni kell a netet és kifogni egyet.

Bocs, hogy nem pontosan a kérdésedre válaszoltam, de ez nekem is kedves téma.

2014. dec. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) ment a zöld pacsi :)
2014. dec. 13. 12:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kristálygömb címszóval keresd! Én is pont ilyet szeretnék venni, sok helyen lehet kapni, pl itt is:


[link]


Persze hogy mennyire tiszta a kidolgozása az kérdéses, olyan helyen vedd, ahol meg lehet nézni, mert a fotózásnál nem mindegy az üveggömb minősége.

2014. dec. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nap közben eszembe jutott egy másik megoldás is, mivel ezek az üveggömbök eléggé drágák...


Veszel erősebb, sima felületű üveg karácsonyfadíszt, aminek az egyik "végén" van egy lyuk, amibe az akasztót ragasztják. Ezt az akasztót óvatosan kiszeded, megtöltöd színültig vízzel (ugyanazt a hatást éred így el, mintha tömör üveg lenne), majd egy szilikon dugóval bedugaszolod. Ilyen szilikon 'bigyót" barkácsboltban tudsz venni, pl. tömítőgyűrűk is készülnek ilyen anyagból...

Ha benne akarod hagyni a vizet, érdemes desztillált vízzel megtölteni. Ennek vizes megoldásnak persze az a hátránya, hogy a parányi szilikon dugó esetleg meglátszódhat az üveggömbben, és ha cudar, jeges télben akarsz fotózni, a "táguló" víz szétrepeszti az üveget... de lehet, hogy megér egy próbát, mielőtt kiadnánk 6000 Ft-ot egy tömör üveggömbért...

(3-as voltam)

2014. dec. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!! Ez jó megoldás! Ment a pacsi :)
2014. dec. 16. 15:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Japánban lehet kapni hasonló hatást adó szűrőt, igaz nem túl olcsó, és csak 72mm-es menetmérettel árulják.


[link]

[link]


Viszont kisebb üvegvastagság, nem kell egy gömbbel bűvészkedni, és nem kell neki alátámasztás sem, tehát bárhol, bármilyen témára használható.

2014. dec. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
eBay-en is megnézheted.:)
2014. dec. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez jó megoldás! Most egy régi hógömbből csináltam de nem volt az igazi! Nekem nincs kamerám én telefonnal fotózok (mindent) (xperia z2) ahoz is jó az a Zenjix Soratama 72? tehát ha berakom elé fog jól látszódni?
2014. dec. 28. 13:27
 9/10 A kérdező kommentje:
Bár ez hülye kérdés volt :D hogy raknám be elé :D
2014. dec. 28. 13:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, hogy éles képet tud róla alkotni a telefonod, szóval ez a szűrős megoldás inkább felejtő még ha valahogy fel is tudnád aggatni elé.
2014. dec. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!