Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen paraméterekkel rendelke...

Milyen paraméterekkel rendelkező fényképezőgépet célszerű az alábbi használatra választani?

Figyelt kérdés

Ajándékba vásárolnék egy digitális fényképezőgépet a gyerekemnek (+18), aki már több éve érdeklődik a fényképezés iránt.

Ugyan nem megszállott, és nem mindene a fotózás, de szívesen foglalkozik vele, keres és talál érdekes témákat, amikről felvételeket készít, és azokat utólag szerkesztgeti, alakítgatja a számítógépen.

Hobbifotózás: természet, táj- és panoráma képek, emberek fotózása és makró képek készítése.


Milyen gépet célszerű ilyen használatra választani?

Figyelembe véve, hogy csak alkalomszerű hobbifotózásról van szó.

Melyek a legfontosabb paraméterek, amikre figyelni kell választásnál?


Miben jelent egy fotós számára többet/jobbat, ha a fényképező gépén:

1., leghosszabb fókusztávolság nem 129mm, hanem 172mm;

2., az optika fényereje nem f/3.1 - 5.9, hanem f/2.9 - 6.5;

3., az ekvivalens gyújtótávolság nem 24 - 720 mm, hanem 24 - 960 mm;

4., a legkisebb záridő nem 1/1200 másodperc, hanem 1/1700 másodperc;

5., az érzékenység (ISO) nem 64 – 6400, hanem 100 – 12800;

6., stb…


Leírnátok, hogy a fenti paraméterek mikor, milyen helyzetekben jelentenek előnyt?

Hogy miben nyújt több lehetőséget a jobb paraméter?


A gépre maximum 50-100eFt-ot tudok szánni, és nem az a legfontosabb szempont, hogy minden szuper funkcióval fel legyen vértezve. Inkább az, hogy a fenti használatnak megfelelő, jó ár/érték arányú készülék legyen, ami akár még jobban megszerettetve a fényképezést a gyerekemmel, még inkább motiválja őt. Akár arra is, hogy a későbbiekben komolyabb gépet és kiegészítőket vegyen.

Javasolnátok gépeket, gyártmányokat?



#fényképezőgép #természetfotózás #digitális hobbifotózás #paraméterek és jelentésük #készülék ajánlat #makróképek #panorámaképek
2014. dec. 18. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem ilyen választ várt, és akkor elnézést kérek, de a helyedben én azzal lepném meg a gyereket, hogy választhat magának gépet.

Ha ő szokott ezzel foglalkozni, feltehetően több fogalma van a tulajdonságokról és arról, hogy mire szeretné használni.

Nem ismerem a gyerekedet, de én személy szerint jobban örülnék neki, ha én választhatnék.


Ha mégsem így van, illetve mindenképp meglepetésnek szánod, akkor bridge kategóriában nézelődnék. Panasonic Fz200 pl.

2014. dec. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményt is és a javaslatot is.

Nem is én fogok választani, csak napközben nekem van időm összegyűjteni a döntéshez szükséges információkat.

Este meg egyeztetünk, összedugjuk a fejünket. :)


Sokkal több "fototechnikai szakmai" ismerettel a gyerekem sem rendelkezik, eddig egy (2008-ban ~30eFt-ért vett kompakt géppel szokott fényképezni).

Bár biztosan könnyebben és gyorsabban értelmezi a gépek paramétereinek mibenlétét.

2014. dec. 18. 12:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha komolyabban akar foglalkozni a fotózással és van rá 100k akkor a MILC gépek körül kéne nézelődni (vagy venni egy használt DSLR-t).

Én ezeket ajánlom:

MILC-ek közül: [link]


DSLR-ek közül:

-Canon 600D: [link]

-Nikon D5100: [link]

2014. dec. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A 15:53-as válaszolónak.

Nagyon köszönöm az ajánlott készülékeket és az összehasonlító táblázatot.

Én úgy látom, hogy a 2. és a 4. készülék gyakorlatilag csak az objektívben különböznek.

Mi a különbség a "18-55mm"-es és a "18-55mm III" objektív között? Mit jelent a "III" jelölés?

2014. dec. 18. 17:37
 5/7 anonim ***** válasza:
A 18-55 III arra utal hogy ez a 18-55 továbbfejlesztett 3. változata.
2014. dec. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amire mindenki azt mondja, hogy rossz minőségű. Saját tapasztalatom nincs, csak hallottam.
2014. dec. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. dec. 22. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!