Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon 700d-t tönkreteszi a...

Canon 700d-t tönkreteszi a time lapse?

Figyelt kérdés

Vettem egy canon 700d kamerát, és szeretnék vele pár órás time lapseket készíteni.

Azt olvastam kell hozzá valami timer remote, ez nem lenne gond csak azt is írták, hogy a rengeteg kép tönkreteszi a rekeszt.

Tud valaki segíteni hogy is van ez?



2015. jan. 7. 22:14
 1/9 anonim válasza:
Nem teszi tönkre. Én is szoktam time lapse-eket csinálni
2015. jan. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem teszi tönkre azonnal, de nyilván nagyobb az igénybevétel a sok expozíció miatt, ezért hamarabb elhasználódik. 5 perc videó még 25 fps esetén is 7500 kép, ha 30 fps, akkor már 9000 expozíció ha meg még vágni is kell még több.

Erre a célra olyan eszköz lenne jó, amiben nem mozog semmi exponáláskor.

2015. jan. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 fehérváripapa ***** válasza:

Természetesen minden gépet tönkretesz a timelapse, hisz egy-egy timelapse alatt annyit használódik a zár, mint egyébként több hónap alatt...


egy 1 perces timelapse videó 1500 expó, ha így mérjük, akkor a 700d zárának az élettartalma 1 órányi timelapse videó nyersanyag.... (ha a szokásos 10x es túlforgatással számolunk, mivel a snittek egy része nem jó, a felvételek eleje-vége sincs mindig használva, gyakran később fel tudod venni ugyanazt jobban... akkor ebből egy 6 perces filmet tudsz összerakni kb...)

2015. jan. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Flamenco válasza:

1500 expo? Talán az 1800-as években...

Sajna sok a tévhit, ami terjed a kezdők köreiben.

Ne kíméld, nekem is 700d-m van.

Minden gépnek van egy gyári exposzáma (amit az adott gyártó "garantál"), ami jelen esetben a 700d-nél 100.000.

[link]


Természetesen használattól függően ez lehet több vagy kevesebb is. A lényeg, hogy minden mozgó szerkezet előbb-utóbb elromlik.


A 700d zárcseréje 35 kiló. Úgy gondolom, ha már egy kompakt gép helyett jóval drágább DSLR-re pályázol, bőven megér Neked egy zárcsere ilyen mennyiségű képet.


Távkioldáshoz első körben jól jön, ha letöltesz egy ingyenes androidos appot pl: "DSLR Controller"

Ehhez veszel még egy OTG kábelt, ami pár száz forint és mehet is a menet.

2015. jan. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi is volt a tévhit a korábbiakban? Ha jól nézem, te sem írtál mást, mint hogy sok exponálástól tönkremegy. Márpedig time lapse = sok exponálás. Nyilván nem 1 perc videótól, hanem akkor ha rendszeresen erre használja.
2015. jan. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Flamenco válasza:

Kis pontosítás a kérdezőnek:


1 vagy több perces TL-et ritkán készít az ember, unalmas is lehet, jellemzően másodpercekben mérjük az exportált videókat. Több TL-ből készült montázs sokkal jobban mutat. Gyakorlatilag pár száz képpel meg is van az ember, persze koncepció függvénye, hogy milyen végeredményt akarsz egy beállításnál.


Gondolj bele, hogy egy rendezvény/sport fotós sorozatba mennyi képet lő el. Barátom, aki esküvői fotós mutatta, hogy egy nap alatt tizen valahányezer kép gyűlt össze, ami nagyságrendekkel nagyobb, mint egy mezei Time Lapse.

Sorozatnál a legtöbb kép a lomtárban landol, míg TL-nél beállítod az elején manuálisan és ha van rutinod szép is lesz a végeredmény.

2015. jan. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Flamenco válasza:
Várhatóan évekig jó szolgálatot tehet a zárad.
2015. jan. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
dehogy megy tönkre..áááá ne ijesztgessétek már
2015. jan. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor néha néha egyet csinálok ezzel, de szerintem maradok a gopronál. :)
2015. jan. 24. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!