Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ez mit jelent? A kép adatai:...

Ez mit jelent? A kép adatai: Fókusztáv: 240mm (35mm-en: 360mm) -------------------------------------------------------- A többit értem! Rekesz: f/6.7 Zársebesség: 0. 033 s (1/30) ISO: 100

Figyelt kérdés
Most akarok venni tükörreflexes(DSLR)gépet,ennek nem értem a jelentését..
2015. jan. 22. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:

A következőről van szó. A hagyományos, kisfilmes fényképezőgépek 35 mm széles filmre dolgoztak, és 24x36 mm-es képkockákat exponáltak. Az objektívek fókusztávolságát - és ebből következően a látószögét - erre a formátumra állapítják meg, és ezt is tudja a fotós értelmezni. Pl. az 50 mm-es objektív a normál látószög, ha ennél kisebb a fókusztávolság, akkor haladunk a nagylátó irányába, ha pedig nagyobb, akkor a tele irányába (de ezt biztos tudod).

A digitális gépeknél azonban csak a drágább, professzionális típusokban van ekkora érzékelőlapka (ezt nevezik full frame-nek). Az olcsóbb tükörreflexes gépekben ennél kisebb az érzékelőlapka (APS-C méretnek nek nevezik). Ez azt jelenti, hogy pl. a Canon gépeknél az 50 mm-es EF jelű objektív ugyan megjeleníti a teljes képkocka méretű képet, de a fényképezőgépben lévő szenzor ennél kisebb, tehát a képből kivág egy kisebb részt, ami olyan, mintha az eredeti objektívnél nagyobb fókusztávolságút használtunk volna. Ehhez van egy jól meghatározható szorzószám (crop faktor), amit az ilyen APS-C-s gépeknél ("cropos váz") használni kell. Canon gépeknél ez 1,6, tehát, ha az 50 mm-es objektívvel fotózok egy cropos vázon, a gép 80 mm-es objektív látószögének megfelelő képet fog adni. A kérdésben szereplő számokat én fordítva gondolnám, tehát úgy, hogy 240 mm-es objektívet használt az illető, ami a cropos vázon 360 mm-esnek felel meg. Látható, hogy 1,5-ös a szorzószám a kettő között, ez, úgy tudom, Nikon gépekre jellemző.


Itt látsz egy ábrát, ennek a magyarázata az, hogy cropos vázon az 50 mm-es objektív és a full frame-s vázon a 70 mm-es objektív nagyjából hasonló látószögű képet ad.


Bocs, ha túl bonyolult volt, azért remélem, érthető! :)


-falcon-

2015. jan. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, ez lemaradt.


[link]

2015. jan. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy az objektív fókusztávolsága (gyújtótávolsága) 240mm-volt, de mivel a gép képérzékelője kisebb mint a kisfilmes fényképezésben használatos képkocka (leica-kocka, 35mm-es kocka, fullframe szenzor), ezért olyan szűk területet látsz a képen, ami egy 360mm-es objektív látószögének felel meg.


A 360mm az úgynevezett ekvivalens gyújtótávolság. A 240mm a valódi, fizikai.

2015. jan. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszönöm most már értem. egyébként erről a képről van szó.


[link]



Gyártó: Pentax K-5

Fókusztáv: 240mm (35mm-en: 360mm)

Rekesz: f/6.7

Zársebesség: 0.033 s (1/30)

ISO: 100

Készült: 2014.06.22 11:42


240mm objektívvel makró képeket is lehet késziteni?

Ezt a gépet néztem ki,árban is elfogatható.

Nikon D3200 18-55 VR + 55-200 VR Kit, most Nikon Coolpix P510-em van.2012.decemberében vettem. jó gép de mégse az igazi,

DSLR géppel tű éles képet lehet késziteni!

2015. jan. 23. 15:41
 5/5 anonim ***** válasza:

A 240 mm-ből még nem derül ki sajnos, hogy pontosan milyen típusú objektívet használt a fotós. Az is előfordulhat, hogy közgyűrűt használt vagy makro-előtétlencsét.


-falcon-

2015. jan. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!