Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen csavar kell állványfej...

Milyen csavar kell állványfej rögzítéshez?

Figyelt kérdés
Kamera csúszkát csinálok, és ahhoz kellene csavar. 1/4 colos azt tudom, de milyennek kell lennie a menetnek?

2015. jan. 26. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
¼ inch-es whitworth menet.
2015. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

" 1/4 colos azt tudom, de milyennek kell lennie a menetnek?"


1/4 colosnak kell lennie a menetnek.

Beszarás.

Mert ha collos, akkor nem metrikus, nem igaz?

2015. jan. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

zoligyerek:


Abból, hogy colos menet, még nem teljesen egyértelmű, hogy milyen menet van az állványon. Merthogy a csőmenet is colos.

Az mondjuk más kérdés, hogy az 1/4 inch-es csőmenetnek körülbelül kétszer akkora az átmérője, mint az 1/4 inch-es whitworth-nak, meg nem csavarokon használják, ezért valószínűleg nem csőmenetet veszel egy „kamera csúszkához”.

2015. jan. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Többnyire 3/8 colos a fejcsatlakozás. A gép menete 1/4-es. Mondjuk tehetsz rá a kettő közül bármilyet, mert van szűkítő-bővítő.


Ez a két szabvány létezik:

3/8-16 (a 16 a menetszámot jelenti 1 colon)

1/4-20

2015. jan. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem sokat tudok a csavarokról, ezért is volt itt ez a kérdés, azt hittem több meghatározó mérete is van a menetnek... De köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 27. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!