Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik objektívet válasszam?

Melyik objektívet válasszam?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni az alábbi két objektív között:


Sigma 50mm F1,4 EX DG HSM, Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM és Sigma 30mm f/1.4 DC HSM.


Filmezéshez használnám a "nyertest", a fotózás nem érdekel. A 30mm-es mintha szebb képet adna, és jobb lenne a bokeh, de nem tudok dönteni, hogy melyik legyen...



2015. febr. 1. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik másra jó. Az 50mm és a 30mm egy rövidebb gyújtótávú, fix, nagy fényerős (jó bokeh is), gyönyörű képminőségű, gyors fókuszú obik.

A 18-135 pedig rugalmas gyújtótávú, kis fényerős, gyors fókuszú (kifejezetten videóhoz készült STM-mel) utazó zoom obi.

2015. febr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

STM igazából "tartaléknak" votl írva, mert a jó autofocuson kívül mindenben elmarad a másik kettőhöz kéepst - zoom elhanyagolható videónál.


Az 50-es és 30-as között a 30 fele hajlok, mert kcisit mintha szebb lenne a kép, de nem tudom, nem b-nom-e meg később, hiszen nézve a videókat, az 50-es eléggé népszerább, ergo csak van benne valami, ami maitt azzal dolgoznak, és nme a 30-assal... Csak ne mjövök rá, hogy mi lenne a legjobb nekem...

Egyébként ehhez afilmhez hasonló képi világot képzeltem el: https://www.youtube.com/watch?v=eItSnVMeUAA


Kamararövideket és néhány szereplős, elsősorban kisebb helszínen játszódó filmeket szeretnék csinálni, sokszor gyengébb fényviszonyoknál. Ahhh, tlaán a 30-as jobb lenne így, nem?:/


Év vége fleé beszereznék mégegyet, csak ugye a nagy kérdés az msot ,emlyikkel kezdjem....

2015. febr. 1. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!