Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Az EXIF adatokból ki lehet...

Az EXIF adatokból ki lehet számolni vagy benne van az, hogy a gép milyen távolra fókuszált méterben?

Figyelt kérdés

2015. febr. 10. 23:59
 1/6 A kérdező kommentje:
valaki tudna segíteni? nagyon fontos!
2015. febr. 14. 00:59
 2/6 anonim ***** válasza:
Az exif adat a fókusztàvot is tartalmazza àltalàban, de ott, ahol több helyre fókuszál a gép, ott is csak egy adat lesz, az pedig nem biztos, hogy fedi a valósàgot.
2015. febr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
mi az hogy több helyre fókuszál?
2015. febr. 14. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy több helyre fókuszál a gép egy képnél. Mivel csak egy objektív van, így csak egy helyre tud fókuszálni. Amire te gondolsz az, hogy több témát is felismer, hogy élesnek kellene lenniük, de ilyenkor átlagolja a távolságukat és az alapján állít be egy fókusz távolságot.


Egyes fórumokban emlegetik, hogy a tárgytávolságra vonatkozó EXIF adat a Lightroomban is megjelenik és Bridge-ben is. Nekem Bridge nincs fent, de se LR-ban, se PS-ben nem találtam Focus/Subject distance adatot, csak a Focal length infót, ami az objektív aktuális zoom állását jelenti, nem a tárgy távolságát, vagyis azt, hogy milyen távolra fókuszáltál.

A Flickr úgy tűnik, hogy mutatja ezt az adatot, ha benne van a feltöltött képben, de ez lehet akár gép és objektív függő is (manuális objektívnél pl. biztosan nem lesz ilyen adat) az Exiftool valószínűleg képes megmondani, ha benne van a képfájlban.

2015. febr. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
mi az hogy képes megmondani? ez egy adat, aminek van egy neve? vagy úgy érted, hogy kiszámolja más adatokból? Ha valamiből ki lehet számolni, nekem az is jó
2015. febr. 15. 17:35
 6/6 A kérdező kommentje:
egyébként Canon EOS 500D-ről van szó, szerintem ha lehet, akkor ennél lehet
2015. febr. 15. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!