Canon SX50 HS vs Sony SLT Alpha 58 fényképezőgép?

Figyelt kérdés
Amire használnám: Madár fotózás, tájak fotózása, macro fotózás, utazáskor és minden napi használatra is gyakran, nappal és este is. Lesznek gyorsan mozgó és távoli témák is. "Nem akarok olyan választ, hogy ha van pénzed dslr, ha nincs sx 50." Pro és kontra és személyes tapasztalatok, vélemények érdekelnek. A gyorsaság a Sony mellet szól a zoom és a kompaktság pedig a Canon mellett. A Sony-t egyenlőre csak kit-obival tudnám használni. Melyik legyen a fentiek alapján?

2015. febr. 12. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
A keredesed alatt ott a valasz is, ha van penzed plusz obira (madarfotozas pl. nem fog menni a kitobival) akkor A58, ha pedig nincs (es kesobb se lesz) akkor SX50.
2015. febr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
sx50em van. Nem olcsó ez sem de megéri, mert nagyon jó a zoomja. 11000 méter magasságú gépeket kapok le vele és a gépek felismerhetőek. Egy kit obival csak pontot látnál belőle, semmit, már bocs de egy kit obi nem sok mindenre jó.
2015. febr. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Második, ne szóljuk le a kitobjektíveket, millió olyan képet találhatsz a neten, amik ezekkel készültek és lefosod tőle a bokád.

Minden optika jó valamire, csak meg kell találni a megfelelő felhasználási területet.

Hiába adják a kezedbe a legújabb 600 mm-es hiper-szuper telét, ha te egy városról akarsz képeket készíteni. Ugyanígy hiába a kitobi, ha madarazni akarsz.

Hogy a kérdésre is válaszoljak - egyértelműen Canon. Pár évig használod, aztán ha bejön, veszel tükröset megfelelő objektívvel. Ha nem, még mindig lesz egy kicsit mindenre használható géped. (Ugyanez a Sonyról nem lenne elmondható.)

2015. febr. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Kapcsolódom a harmadikhoz ,Canon.

Nekem 5 éve Canon SX 10-esem van,meg vagyok vele elégedve,amire én akartam tökéletesen megfelel.Vszínű az SX 50 hasonló tulajdonságokkal bír ,de nyilván fontos a használat módja,mik az igényeid ?

2015. febr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az igényeim: Zajmentes képek. Este is elfogadható legyen a minőség még kevés megvilágításnál is esetleg rövidebb záridőnél is. A kérdésnél leírtakon kívül számít a gyorsabb AF, élénk ill. élethű szín vissza adás. Stb.
2015. febr. 13. 21:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nem szeretnélek elszomorítani, de sajnos túl nagyok a kívánalmaid. Sajnos ebben az árkategóriában vagy nagy zoomod van relatíve olcsón, de zajosak lesznek a képek (kompakt), vagy szép tiszta képeket kapsz, de nem tudsz nagyot zoomolni (Sony).

A zajmentes, nagy zoomos gépeket (szetteket) rettentő drágán kérik, valahol kompromisszumot kell kötnöd.

Ezek a képek viszonylag nagy zoommal és a kevés fény miatt nagy érzékenységgel készültek (a Canonnal): [link] (ISO 800) [link] (ISO 1600)

Szóval ilyesmi képminőségre készülj fel.

Tudom nem egyszerű a döntés, de sajnos ez egy ilyen "szakma", drága, nagyon drága hobbi, ha az ember minőséget szeretne... De továbbra is a Canont javasolnám, azzal megtanulhatod az alapokat (meg annál még többet), hogy aztán majd már a magad belátása szerint dönthess a továbbiakról!

Sok szerencsét!

2015. febr. 14. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pontozom neked 1-től 10-ig, hogy kb. mennyire jók ezek a gépek a kívánalmaidra (szerintem).


madárfotó:

Canon 50SX: 4 pont

Sony A58+kitobi: 2 pont


tájfotó:

Canon 50SX: 5 pont

Sony A58+kitobi: 7 pont


makró fotó:

Canon 50SX: 5 pont

Sony A58+kitobi: 3 pont


utazás, kirándulás:

Canon 50SX: 5 pont

Sony A58+kitobi: 7 pont


nappali átlag használat:

Canon 50SX: 5 pont

Sony A58+kitobi: 7 pont


esti átlag használat:

Canon 50SX: 2 pont

Sony A58+kitobi: 6 pont


gyorsan mozgó témák:

Canon 50SX: 2 pont

Sony A58+kitobi: 5 pont


távoli témák: (lásd madárfotó)


zajmentes képek (ilyen gép nem létezik)

Canon 50SX: 2 pont

Sony A58+kitobi: 7 pont

2015. febr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szerintem nagyon jól sikerültek ezek a válaszok, értékesek számomra. Már negyedik éve fényképezem és már csak hébe-hóba fényképezem automata vagy program automatika beállítással. Manuális beállítást szoktam használni, mindent én szeretek már inkább beállítani. Egyik típusú gép sem lenne újdonság a használat során viszont nagyon szeretem a kompaktokat is. Megvannak neki is az előnyei, hátrányai. Illetve megvan mindegyiknek a maga korláta. Nyilván az anyagi korlát is valamilyen korlát. Pl.: Egy olcsóbb teleobjektívbe nem szívesen fektetnék be. A minőségük nem annyira kiemelkedőek.
2015. febr. 15. 14:58
 9/9 Dzsafi válasza:
Nekem SLT-A58K-m van. 18-55SAM2 + 55-300SAM obikkal, még a tükrös egy kategóriás Canon és Nikon is elbújhat mögötte. Egy Bridge gép sose fog olyan képet készíteni, mint egy tükrös. Ev.:1200mm a tele tartománya, 6,5-ös rekeszen. Nekem a 300-assal: Ev.:450mm 5,6-os rekesz. Ha képkivágással kiszedem ugyan azt a képet, amit a bridge készít, még mindig garantáltan jobb lesz a minősége! Tehát már buktad is a bazinagy zoomod. Jó kisebb, könnyebb, ezek tények. Viszont ha megelégszek átlagos képekkel is, akkor hajrá. Ha szép képeket akarsz akkor tükrös és apródonként megveszed a +obikat. Bár a 300mm F2,8 G-s obira sose lesz meg a pénz. :P
2016. máj. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!