Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért olyan drága egy videokam...

Miért olyan drága egy videokamera?

Figyelt kérdés

5000 ft-ért olyan telefonom volt ami infra kamerás lámpa a videó közben 200perc felvételt bírt az aku és a hang is jó volt! 5 megapixel 750000 pixeles videó!

És meókártyára mentet!

Ma a legszarabb Jajtech meg egyébb videókamera 20000 ft ami az első esésnél javíthatatlan.

És egy kazettás szarért ami nem tud annyit mint a 3000 ft-s tescos telenor telefon 20000 ft-t elkérnek és azis mind kínai meg japán!

Az a kamera ami már tud annyit mint egy androidos telefon kamerája meg holibilisen magas összegekért van! Láttam akciósan egy kínait 1500000 ft-ért!

Kiszámoltam hogy az adatlapja szerinti súly alapján akarnék annyi 24 karátos aranyat venni akkor 1000000 ft-ért megkapnám!

Ja és akkor nem beszéltem az új kamerákról a hivatalos gyártótól!

Most ez komoly? Ennyit ér egy kamera vagy csak szivatják a népet hogy ne akarjon minden hülye filmet csinálni!

Esetleg adó van a gyártására vagy szabadalmi díj!



2015. febr. 19. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most csodálkozz. Egy professzionális videókamera, amita televíziók használnak, 5 millió forintnál kezdődik. Egy XD kamera 25 millió forint, egy stúdió kamera 80-100 millió forint.


Az oka, hogy ezek nagyrészt kézzel összerakott, kis darabszámmal legyártott, de kiváló minőségű, megbízható, évek és sok viszontagság után is megbízhatóan működő gépek. Emellett a képfeldolgozás ezekben teljesen más, mint egy telefonban. Ezekben kivétel nélkül mindben három képfelvevő processzor van, míg telefonban csak egy, és az sem olyan minőségű. A telefonnal nem tudsz rendes fehéregyensúlyt állítani, nem változtathatod az íriszt, a színhőmérsékletet. Nincs rajtuk rendes, optikai vario, túl világosban ég a kép, sötétben zajos. S még lehetne sorolni éjfélig.

2015. febr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

"Most ez komoly?"

Hol tud a kamerád 2 lux fény mellett dolgozni? Az infra 3m után semmire se jó, a kamerának meg nincs rá szüksége.

Hol tud a Te kamerád 50*-res optikai zoomot?

Az elkészült video minősége nem igazán hasonlítható össze, mert az igazi kamera lényegesen nagyobb méretű felvevő lapkával és sokkal nagyobb lencsével dolgozik, amit nem ok nélkül raknak bele. Hadd ne folytassam...

2015. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A tudását tudom de modern korunkban ki használ szerelőmunkást amikor a robot is össze tudja sorozatban szerelni a kamerát! Én 20000 ft-t költenék kamerára és csak infra meg lámpa kellene bele! De egy ilyen 50000 ft!

Az újjat meg sem nézem! Szomorú vagyok hogy nem tellik arra amit akarok! :(

2015. febr. 19. 21:49
 4/15 A kérdező kommentje:

[link]

Egy ilyen kamera elavulhat?

Mert szerintem túl gyorsan fejlődik a világ! 15 év múlva már az Imax is elavult lesz pedig még 3d filmet sem láttam!

2015. febr. 19. 21:52
 5/15 anonim ***** válasza:
600 ezerért újat kapsz, komoly, mai kornak megfelelő, félprofi gépet.
2015. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
okoskapsitike, a kamerákat összerakó robotokat ki fogja összerakni? Ha egy profi kamera akár több tíz milla is lehet, akkor egy kamera összerakó gépsor ára két vagy három nullával több. Egy maximum náhány száz példányban készülő ilyen kamera sosem hozná vissza egy autpmatizált gyártósor árát.
2015. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem értem!!

Miért fogadják be, teszik magukévá a mai fiatalok azt, hogy valami elavult?

Mostani videokamerámmal sok-sok év múlva is meg tudom ugyanaz csinálni, amit ma is meg tudok, tudását, lehetőségeit ma sem használom ki, bőven elég tudásnak kb. a fele arra, amire használom.

Az, hogy 20 év múlva ez vagy az, MÉG ezt is, meg azt is tudja, nem biztos, hogy elavulttá teszi az enyémet.

Ja! Hogy nem tárolja a GPS által felderített helyet, hogy nem tudom azonnal megosztani ismerőseimmel mobil adatkapcsolaton keresztül stb??

Vedd észre, hogy az alapfunkciókban, amire készült nem gyors a változás, és nem érinti a korábbi eszközök használhatóságát.

Van sokat tudó sok magos telefonom, helymeghatároz, mindenféle kapcsolatra képes, de tulajdonképpen az alap telefonáláson kivül ritkán használom másra.

Másra célhardvereket használok és nem akarok esküvői fotókat mobiltelefonnal csinálni, a kocsiban ott a GPS..

2015. febr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Éppen ezért rakják össze kézzel, te gyökér. Ki írt néhány száz példányt, te szerencsétlen? A turista kamerák milliós darabszámához képest az a néhány ezer-tízer, amit ezekből gyártanak elenyésző.


Ja, mellesleg én televíziós újságíró vagyok, akarsz még a szakmáról beszélgetni?

2015. febr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
OKJ-s?
2015. febr. 20. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem, egyetemi. Tudod, 5 év, diploma.
2015. febr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!