Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A fényképezőknél mennyire...

A fényképezőknél mennyire fontos a JPEG/RAW formátumú mentés?

Figyelt kérdés

Első fényképezőm vásárlása előtt állok. Termékfotózás lenne a cél és munka mellett hobby makrózás és inkább közelebbi tárgyak, állatok fotózására szeretném használni.

Néztem a Nikon L830 és egy kategóriával feljebb RAW-os Nikon D3200-as gépet 18-105-ös objektívvel.

Esetleg tudnátok ajánlani erre a célra más gépet? Vagy jó ez? Kb. 150.000 Ft-t szánnék rá.


2015. márc. 12. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Komolyabb utómunkánál jóljön ha van RAW-d. attól függ, hogy kell e neked hogy mennyire akarsz a képekhez hozzányúlni utólag. Szerintem érdemes építeni a RAW adta lehetőségekre..
2015. márc. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hivatásos, régóta fotós, egykori kollégám szerint többet nem is szabad költeni annál, amit írtál a gépre, mert gyorsan avul. De termékfotózást ennyiből nem úszol meg. Kell rendes világítás (több vaku, beállítófény), állvány, háttérfólia, csipeszek, merevítők, rengeteg egyéb.


A jpeg veszteséges tömörítés. Ha a képeket csak interneten használják fel, s nem bombázza szét az információt, akkor az is jó. Nyomdai munkára, főleg ha nagy méretben is megjelennek a képek, akkor kell a RAW. No meg professzionális Photoshop ismeret, s a nyomdai színprofilokat is illik ismerni.

2015. márc. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na végre valaki akin látszik, hogy foglalkozott már ilyesmivel :D

egyetértek az előttem szólóval :)

2015. márc. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kötözködésből, de 150ezernél nem érdemes többet költeni fényképezőgépre? Ez általános megjegyzés vagy a kérdező által megnevezett esetre vonatkozik?

Mert ha így lenne, a belépő vázakon kívül nem sok mindent lenne érdemes gyártania a gyártóknak.


Ha olyan feladatra kell, ahol a képeket fel fogod használni - feltételezem, nem csak úgy szórakozásból fotózol terméket -, érdemes a RAW-t választani, mivel sokat tudsz utólag javítani a képen. Ha úgy érzed, mindennel képben vagy, van rengeteg időd beállítgatni a gépet fotózás közben, akkor a jpeg-gel is eljátszhatsz.

Szerintem már csak azért megéri a RAW, mert egy mozdulattal helyrerakod a fehéregyensúlyt.

2015. márc. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp RAW-formátumút vegyél.
2015. márc. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!