Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen objektívet kell vennem...

Honore Elmundo kérdése:

Milyen objektívet kell vennem hogy bogarakat tudjak fényképezni? Sony tükör reflexes gépem van! Mit kell néznem? Számsor? Milyen jelzéseket?

Figyelt kérdés
2015. márc. 22. 07:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt kell nézni, hogy az objektív leírásában (illetve rajta) szerepel-e, hogy "macro".

Pl: [link]


Az objektívek más tulajdonságaiból (fényerő, fókusztávolság stb.) önmagában nem lehet következtetni arra, hogy lehet-e makrózni az adott objektívvel.


Annyit még kell tudni, hogy az "igazi" makroobjektívek 1:1-es leképezést tudnak, tehát ami a valóságban 1 cm, az az érzékelőlapkán is 1 cm lesz. Léteznek azonban olyan objektívek, amik szintén tudnak makrózni, de kisebb a nagyításuk, pl. [link]


Megodás lehet még az előtétlencse (pl. raynox dcr-250), illetve makro-közgyűrű használata, de ezekkel nincsenek tapasztalataim.

2015. márc. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! A Boltban már 2 db teleobjektívet kaptam vásárláskor Normál 18-55mm és egy Tamrom 70-300mm. Ezen írja Macro-Normál beálitás ! Macro 180-300 ! Ez akkor jó :) ? De láttam olyan objektívet ami gömbölyű lencse látszik benne,az mire való ? Sajnos tök hülye vagyok az objektívek hez...:)
2015. márc. 23. 07:44
 3/5 anonim ***** válasza:
A Tamron nem igazi makró, mert 1:2 (nem 1:1). Ha zoom obira van írva hogy makró az csak azt jelenti hogy közelebbre fókuszál mint az átlag. Ha nem hangyákat, kis pókokat akarsz fényképezni, simán lehet hogy az 1:2 is elég. Szerintem próbálj megbarátkozni a mostani Tamronnal, ha nagyon nem megy, úgy érzed hogy qrvára nem arra való az obi amire használni akarod vagy csak nem felel meg az elvárásaidnak, akkor még mindig vehetsz egy 'igazi' makró objektívet.
2015. márc. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszod ! :)
2015. márc. 24. 06:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van, szerintem is teljesen jó ez a Tamron. Én a kitobjektívet először egy Sigma 17-70-re cseréltem, ami tudott szintén "nem igazi" makrót, és nagyon elégedett voltam vele.
2015. márc. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!