Hogyan használhatnám erre?

Figyelt kérdés

Nikon Coolpix L830-am van, állítólag 1/4000s-es záridőre is képes. Ezt be lehet rajta manuálisan állítani?

Mozgást egyszerűen nem tud rendesen lefényképezni, csak elmosódottan. A "Sport" funkciót próbáltam: ebben letiltja a vakut, és nélküle fényképez (sorozatképeket csinál, ráadásul) és mind szintén homályos/elmosódott. Ötletek, tapasztalatok? :)


2015. márc. 24. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Pár napja már megkérdezted ugyanezt.


Akkor is megmondtuk, hogy nincs manuális üzemmód a kamerádon, automatikusan állítja a záridőt a mért fény függvényében.


Ha még hatszor megkérdezed, akkor sem lesz másként.


Vegyél olyan gépet, amin van manuális üzemmód. Azt viszont nem árt, ha tudod - pontosabban nem ártana, ha tudnád -, hogy ha ilyen rövid záridőt használsz, ahhoz nagyon sok fény kell, különben csak egy tökfekete képet kapsz.


Persze ehhez ismerni kéne legalább a fényképészet alapjait, de úgy tűnik, te tanulás helyett inkább a kérdés ismételt kiírásában hiszel.

2015. márc. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hogy érted azt, hogy "megmondtuk"???? egyetlen válaszadóm volt csak, és csak leszólni tudott. (hasonló hangnemben: akár ugyanaz is lehetnél...)

milyen emberek vannak itt komolyan... inkább ne válaszoljatok akkor, csak normális választ várok!!!

2015. márc. 24. 18:53
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Ő elmondta ugyanazt, amit most én.

Minek írtuk volna le még hatvanhatan ugyanazt?


A hangnemnek megvan az oka. Elmeséljem? Ha egy kicsit is érdekelne a hobbid, igazán utánaolvashatnál. A legalapvetőbb ismeretek hiányáról árulkodik a kérdésed. Márpedig ha ennyire lusta és érdektelen vagy a saját hobbid iránt, akkor miért várod el tőlünk, hogy megtiszteljünk? Milyen emberek vannak, komolyan...


Jobb lenne, ha inkább megpróbálnád értelmezni amit mondunk.

2015. márc. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem, nincs meg az oka!!! lehet hogy ti olyan nagyon okosnak hiszitek magatokat, de számomra nem elvárás, hogy tudjak ilyesmiket, erre is való ez az oldal. nem szakmám a fényképezés, sőt, a hobbi kifejezés is elég erős lenne. Hetente csinálok kb. 3 db képet. most pedig kapok ajándékba egy Nikon gépet, amilyenem még sosem volt, és sok mindent nem tudok róla, sőt a márkáról sem. kb 200 oldalt végigolvastam róla - úgyhogy nem hinném hogy lusta vagyok- de még sajnos sehol nem kaptam választ a bennem felmerülő kérdésekre, mivel sehol nem írják le őszintén hogy sz*r, és egy alapvető témát- a mozgást sem képes normálisan lefényképezni!!
2015. márc. 24. 19:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor adok neked néhány tippet.


A fényképezés nevében is benne van, hogy "fény" leképezése - ha nincs fény, nem fogsz tudni fényképezni. Ha kevés a fény, akkor meg szarul. Vagy érteni kell hozzá.


Nem ócska az a gép, csak olcsó - épp ezért nem érdemes tőle olyat elvárni, amit csak a többször ennyibe kerülő gépek tudnak.


Megismétlem: nincs rajta manuális beállítási lehetőség, a gép automatán állítja a záridőt. Ha elég fény van, akkor elmehet egész 1/4000-ig. Ha nincs ehhez elég fény, akkor így jártál.

2015. márc. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A mozgást kimerevíteni vakuval tudod, nem rövid záridővel. Mondjuk a beépített vaku nem jó sok mindenre, attól függ, mit akarsz fényképezni.
2015. márc. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek, bár még annyit hozzátennék, hogy szerintem nem az árán múlik, amit mondtál. Előző gépemet (FUJI) még 2008-ban kaptam, elég olcsónak számított, és mégis van rajta manuális mód, és mindent úgy állítok be, ahogy szeretnék. (igaz, hogy a záridő csak 1/1000s-es, de még az is jobban bírja a mozgást). Lehet hogy csak a Nikon számára nem divat ez a manuális dolog...
2015. márc. 24. 21:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nem divat kérdése, hanem a modelltől függ. Ha manuális beállítást szeretnél, akkor vásárlás előtt meg kell nézni, hogy van-e olyan a gépben.

De egyébként teljesen mindegy, hogy manuálisan 1/4000-re állítod-e a gépet, mert ha nincs elég fény, akkor egy fekete kép lesz a végeredmény, nem a mozgás kimerevítése. Az automata általában megközelítőleg jól mér, attól nagyban eltérni úgysem tudsz. Ha 1/30-at mér, úgysem állíthatod 1/1000-re a gépet. Vagyis állíthatod, csak nincs értelme.

Ahogy fentebb is írták, a gyors záridőhöz sok fény kell. Vagy alapból van sok fényed (napsütés), vagy neked kell csinálni (lámpa, vaku és társai).

2015. márc. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. márc. 25. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!