Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Sohasem fotóztam, természetjár...

Sohasem fotóztam, természetjáró vagyok. Milyen fényképezőgépet vegyek? Pénz nem számít.

Figyelt kérdés
Sokat kirandulok, szeretném megörökíteni a tájat, növényeket, stb. Minden beállítást auto módban használnám, mert fogalmam sincs a fényképezésről. 1 milliót költenék rá már.
2015. ápr. 9. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
A növényfotózáshoz feltétlen olyan gép kell, ami makrot is tud, mert a legtöbb növény nem mutat messzebbröl, a részletek csak közeli képeken jönnek ki.
2015. ápr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha számít a pénz ha nem elsőre én nem költenék többet a készülékre 40-50e forintnál. Ezért már megkapod valamelyik ismertebb márka átlagos gépét. Jó optikai zoom-mal, megfelelő felbontással. Ezekkel auto módban is jó képeket tudsz csinálni és szépen lassan belejössz a dolgokba. (Ebben az árkategóriában én Fujifilm, Canon vagy Nikon gépet vennék a helyedben)
2015. ápr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Annyiban egyetértek az előző hozzászólóval, hogy felesleges 1 milliót elköltened, ha még sosem fotóztál. Igazából egy döntő kérdés van: akarsz-e komolyan foglalkozni vele hosszú távon.

Ha a válasz igen, akkor egy Nikon D7100 szintű gép több, mint elég kezdésnek.

Ha nem, akkor szerintem csúcskompaktot vegyél, ami kis méret mellett produkál igen jó képminőséget, de nem kell hozzá különösebb szaktudás. Canon G1X Mark II vagy Panasonic DMC-LX100.

2015. ápr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljes hozzánemértés mellett egymillióért gépet venni?


Tudok jobbat: bérelj fel engem egymillióért, elkísérlek egy éven keresztül bárhova, és lefotózom neked a tájat meg a növényeket. Még gombot sem kell nyomkodnod, csak rámutatsz a célra.


Iróniát félretéve: ostobaság azt feltételezni, hogy a nagyondrága fényképezőgép majd magától készít jó képeket. A jó képet a fotós készíti, ergo ha nem értesz hozzá, akkor akár tízmilliós felszerelést is cipelhetsz magaddal, nem lesznek jobb képek, mint egy harmincezres kompakttal.


Ha ennyire el vagy eresztve pénzzel - és nem büdös a tanulás - akkor inkább próbáld elsajátítani a fényképészet fortélyait, mondjuk egy tanfolyamon. Nem kerül egymillióba, és sokkal többet ér, mint egy feleslegesen drága gép.

2015. ápr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Erre csak egy válasz adódik. Menj be az első boltba és jól érthetően mondd el a következő mondatot: - A legdrágább gépet kérem, készpénzzel fizetek.

Persze erősen kamugyanús a kérdés :)

2015. ápr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Ilyenkor megy fel 200 körülire a vérnyomásom... 1millát gépre de azt se tudom mi az... remélem seggberugdos valaki
2015. ápr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem adnám alább egy Hasselblad-nál.

Igaz nem egy milla de egy olyan kezdőnek, mint te vagy mit számít.

2015. ápr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy a Leica széria minden gépét is ajánlom, körítve pár medium format géppel, hogy teljes legyen a választék ha kedved támadna a zöld négyzetes programmódhoz.
2015. ápr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
1 millióért kb 10 jó gépet tudsz venni (újat). Főleg, ha fogalmad sincs a fotozásról, azonnal el kell felejteni ennyit költeni rá. Persze, ha te vitted el most az ötös lotto 5 milliárdját...OK
2015. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!