Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik a legjobb Nikon kompakt...

Melyik a legjobb Nikon kompakt fényképezőgép? Olvastam már minden fórumot, de "szőke nőként" kérném a válaszokat.

Figyelt kérdés
Eddig Nikon Coolpix 3100-asom volt, 11 éves a gép és ideje cserélnem. Olvasgattam már mindent, de sajnos még mindig számomra kínaiul vannak megfogalmazva ezeknek a kütyüknek a sajátosságai. Amire használnám: utazás. Azt már tudom, hogy a pixel nem számít. De akkor mégis milyen paramétereket nézzek? Jelenleg a Coolpix s3700-as gépet nézegetem, ez jó? Mennyi legyen a zoom? Milyen zoom mire való? Stb. ilyen válaszok érdekelnének. Köszönöm.

2015. ápr. 13. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez a gép nagyon messze van a legjobb kompakt géptől, de ezt nyilván tudod. Ebben az árkategóriában mindegy melyik gépet veszed, nincsenek lényeges különbségek. Próbáld ki boltban, és amelyik kényelmesebb/szebb/szimpatikusabb azt vedd.

Egyébként ezt nem árt elolvasni, ha tényleg érdekel a fotózás technikai oldala: [link]

2015. ápr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Melyik a legjobb Nikon kompakt fényképezőgép?"

Nem hiszem, hogy lenne Legjobb, de az igazán jók kétszázezer forint körül vannak.


"Amire használnám: utazás."

Utazni inkább vonattal, repülőgéppel szoktak. :)


De akkor mégis milyen paramétereket nézzek?

Képérzékelő mérete, optikai zoom, képstabilizátor.


"Jelenleg a Coolpix s3700-as gépet nézegetem, ez jó?"

Messze nem ez a legjobb kompakt gépe a Nikonnak, de megkockáztatom, hogy átlagos felhasználónak elég lehet.


"Mennyi legyen a zoom?"

Minél nagyobb, annál jobb, bár ez a képminőség rovására is megy, főleg az olcsóbb gépeknél.


"Milyen zoom mire való?"

Ezt nem teljesen értem. Az optikai zoom arra való, hogy rá tudsz közelíteni távoli dolgokra. A digitális zoom meg nem jó semmire.

2015. ápr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze,nyilván tudom, hogy másfél millióért kapok jobb gépet is mint mondjuk 50 vagy 100 ezerért, de valahol azt olvasom, hogy minél nagyobb a zoom, annál jobb, máshol hogy 8szorosnál több nem érdemes, meg van ilyen hogy zoom 35 mm, az mifene? Nem kell nekem flanc meg tükörreflex meg ilyenek, szép képet csináljon és kész.
2015. ápr. 13. 17:15
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsi amúgy a kérdést úgy kellett volna feltennem, hogy átlagos napi használónak "legjobb".
2015. ápr. 13. 17:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"de valahol azt olvasom, hogy minél nagyobb a zoom, annál jobb"

Ne menjünk bele a technikai részletekbe. Nagy vonalakban arról van szó, hogy minél nagyobb a zoom, annál jobban fog torzítani a két végállás felé - téged azonban ez ne érdekeljen, átlagos otthoni felhasználásra tökéletes. Gondolom, nem a National Geographic magazinnak fogsz fotózni, és a család sem fogja pixelről pixelre átnézni a képet optikai torzítások után kutatva.


"máshol hogy 8szorosnál több nem érdemes"

Minél nagyobb a zoom, annál jobban meglátszik ha remeg a kezed, vagy bemozdul a gép, mikor lenyomod a gombot. Különösen igaz ez, ha kevés a fény. Ennek kiküszöbölésére találták ki a képstabilizátort - ráadásul a zoom egy lehetőség, nem feltétlenül kell használni. Akár közelebb is lehet menni a témához.


"meg van ilyen hogy zoom 35 mm, az mifene?"

Ilyen nincs. :)

Milliméterben a gyújtótávolságot adjuk meg. Zoom objektívnél ez például úgy néz ki, hogy 28-560 mm. Ha érdekel a téma, olvass utána, hogy ez mit jelent, ha nem, akkor meg minek magyarázzam. :) Neked ebből annyi a fontos, hogy minél kisebb az első szám, annál több dolog fog beleférni a képbe, minél nagyobb a hátsó szám, annál jobban tudsz ráközelíteni a távoli dolgokra. Valamint ha a másodikat elosztod az elsővel, megkapod, mekkora a zoomátfogása a gépnek (a fenti példában 560/28 = 20, tehát 20-szoros optikai zoomról beszélünk).


"Nem kell nekem flanc meg tükörreflex meg ilyenek, szép képet csináljon és kész."

A legtöbb embernek teljesen felesleges a tükörreflexes gép. Az olyannak való, aki akar a fényképészettel behatóbban is foglalkozni. Az, aki csak meg akarja örökíteni a nyaralást, babazsúrt, annak bőven elég egy kompakt gép. Azokról pedig éáltalánosságban elmondhatjuk, hogy adott árkategórián belül nagyjából azonos tudással rendelkeznek, mind képminőséget, mind extra funkciókat tekintve.

2015. ápr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor összességében a fenti gép megfelelő egy átlagos felhasználónak?
2015. ápr. 13. 18:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy valójában nincs "átlagos felhasználó". Mindenkinek mások az igényei és elvárásai, és hogy nekd meg fog-e felelni, azt én nem tudom megmondani. Sőt, rajtad kívül senki - de te is csak akkor, ha már kipróbáltad és láttad az elkészült képeket.


Nyilván egy kétszer ennyibe kerülő gép többre képes, egy feleennyibe kerülő pedig kevesebbre.


Ha nincsenek komoly elvárásaid, akkor nem hiszem, hogy nagy csalódást okozna. Azonban a legjobban akkor járnál, ha ki tudnád próbálni - esetleg egy hasonló árfekvésű gépet. Ismerősnek, barátnak, rokonnak hátha akad...

2015. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én egy "átlag" felhasználónak ezt a gépet ajánlanám. Mivel sikerélményt ad a lehetőségeivel. Masszív, és igazán friss konstrukció:

[link]

2015. jún. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!