Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák

A kérdés

Van itt aki fotózik? Digitális gépeknél mit jelent az "f" szám a manuális beállításoknál?

Keress kérdéseket hasonló témákban: Canon, fotózás

2015. ápr. 17. 17:03  Privát üzenet  

A válaszok
Blende, rekesz kinek mi.. Evvel tudod kontrolállni mennyi fény jusson a szenzorra

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2015. ápr. 17. 17:19 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

tehát ez minél magasabb annál több fény jut be?

# 2/7Időpont 2015. ápr. 17. 18:55 Privát üzenet
Fordítva: minél kisebb a szám, annál jobb az objektív fényereje.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2015. ápr. 17. 19:05 Privát üzenet
ha van a gépeden manuális beállítás, akkor valószínűleg a kézikönyv is leírja, hogy mi micsoda, érdemes elolvasni, sok hasznos dolgot megtudsz belőle.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2015. ápr. 18. 12:44 Privát üzenet
igen, javasolt egy könyv elolvasása, sokmindent befolyásol ennek is a beállítása, nem csak annyit jelent, hogy ennyi meg annyi fény...

A válaszíró 51%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2015. ápr. 22. 09:30 Privát üzenet

Az f szám azt jelöli, hogy milyen szűk a rekesz. Ez befolyásolja a mélységélességet (nagyobb rekesznél elmosottabb a háttér). Minél kisebb ez az f szám/ blende/rekesz érték annál nagyobb a rekesznyílás, így több fény jut a szenzorra. A különböző objektíveknél meg van adva hogy mekkora lehet a legkisebb f érték(tehát a legnagyobb rekesznyílás), ez kit obinál általában f3,5 vagy f4.

Remélem segítettem, ha még van kérdésed írj privátban :)

Én is így kezdtem nem is olyan régen! Hajrá, ha érdekel folytasd! :)

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2018. jún. 28. 17:05 Privát üzenet
Amúgy két kattintással ezt kikereshetted volna googleban egy bármilyen fotózással kapcsolatos cikkben benne van, vagy akár az alapokat bemutató youtube videóban. Mert ez egyike a legalapabb paramétereknek

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 2018. jún. 30. 22:48 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ennek mégis mi értelme van? Most azt akarják, hogy rossz legyen nekem? Nálatok is szoktak ilyet csinálni?
Essemm-nek honnan jött a 112 szám?
Mi a kedvenc zeneszámotok?
Miről szól a Kölyköd voltam című szám?
Új személyim van aminek megváltozott a száma. Jelenleg suliba járok és ezen az éven fogok vizsgázni a szakmából. ÉS elkezdem a jogsit is. Ilyenkor ha új a személyim és én még a...
Melyik az a szám? Bohemian Betyars

Kérdések az Elektronikus eszközök rovatbólKérdések a Fényképezőgépek, kamerák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!