Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Valamilyen számítási mód...

Valamilyen számítási mód ehhez? Zoom - megapixel összefüggés.

Figyelt kérdés

Tegyük fel van két APS-C szenzoros gépünk, egyik 14mpx, másik 21mpx, és mindkét gép jó minőségű képet készít, ha ugyanakkora nagyítást szeretnék elérni (ugyanolyan a beállítás pl.) akkor a 14mpx-el rá kell hogy közelítsek a témára. De lehet hogy a 21mpx-el nem kell zoomolni, mert eleve tudok kinyerhető a képből akkora kivágás jó minőségben.

Ezt azért kérdezem, mert a kisebb felbontású géphez nagyobb gy.távolságú obi kellene mint a 21-hez ugyanakkora kivágásért. Hogy lehetne kiszámolni, hogy az kisebb mpx-es gépnek mekkora zoom kell a 21-es kivágásához? Nem tudom remélem érthetően fogalmaztam, és nem kavarodtam bele.


2015. ápr. 17. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem. Mi a célod? Pixelszám alapján akarod a képkivágást?
2015. ápr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pl. van egy 21mpx-es kép 0x zoom-al, tehát wide end.

Ebből akarok mondjuk egy épületet kivágni, 1-2mpx méretben.

A 14mpx-es géppel készített ugyanilyen képből már nem tudok olyan minőségű, ugyanekkora részletet kivágni, mint az előbbiből, ahhoz zoom lenne szükséges, ami viszont a fényerőből vesz le általában. Na ezért kérdem.

2015. ápr. 17. 19:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Sejtem, mire gondolsz. A 14 Mpix kisebb, mint a 21.

[link]

2015. ápr. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

... azt én is tudom hogy a 14mpx kisebb :)

Na akkor harmadjára is nekifutok példával.

Van pl. egy kép, egy Samsung NX3000-es képe, 20mpx.

Ebből vágtam ki ezt a részletet: [link]

[link]

Első 20mpx-es képből kivágott 1024x768-as, míg az utóbbi 12mpx-ből kivágott, ugyanolyan arányú, de hogy egyenlő legyen, azt is 1024x768-ra méreteztem. Na szóval erről beszélek, árnyalatnyival rosszabb minőségű a 12mpx-esből kivágott és méretezett kép. A méretezés a zoom-ot jelentené amúgy... na de mindegy ennél jobban nem tudom megfogalmazni a lényeg én értem... :)

2015. ápr. 17. 20:13
 5/8 anonim ***** válasza:
14 és 21 megapixel között 22,5% a lineáris felbontás különbség. Szóval 1,225x-ös belezoomolásra van szükség a 14 megapixeles kép esetén, ha a témát ugyanakkorának akarod látni, feltéve, hogy mindkét képet egyformára nagyítod.
2015. ápr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kérdező a megapixel számot zoomként akarja használni. Én úgy gondolom, hogy 21/14=1.5-szörös nagyításnak felel meg, de csak szigorúan akkor, ha a két szenzor ugyanolyan minőségű képet készít.
2015. ápr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam, az 5-ös hozzászólónak van igaza.
2015. ápr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na ez már válasz a kérdésemre :)

ha jól értelmezem akkor a 14mpx-hez képest a 21mpx-es gépen lévő objektív 1,225x közelebbi képet ad. Tehát annyival kisebb (-1,225x) gyújtótávú objektív fogja tudni azt a kivágást hozni mint a kisebb szenzoros társa. Na ezt jól kitárgyaltuk, köszi mindenki.

2015. ápr. 17. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!