Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Víz alatti fotózáshoz alkalmas...

Víz alatti fotózáshoz alkalmas lehet átlátszó PVC tok? Nyaralás miatt szeretnék vízben fotózni, nem profi használatra!

Figyelt kérdés
Pl. [link]

2015. ápr. 22. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Amit hasonlót láttam az beengedte a vizet. Nekem profi használatra kellett, egy huszonezer forintos tokot vásároltam külföldről, az egész jó, persze az sem keménytok, de több minta semmi és egész jól használható.
2015. ápr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Én nem vinném be a vízbe a (nem vízálló) telefonomat egy ilyennel.
2015. ápr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én egy DiCaPac WP-S10-be úgy 800ezer forintnyi eszközt ettem és teljesen jól bírta. ;)
2015. ápr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

elvben akár jó is lehet, de bánj vele nagyon óvatosan, elég egy tűszúrásnyi sérülés és oda lehet a fényképezőgép. először mindenképpen próbáld ki üresen, hogy nem ereszt-e, nagyon figyelj, hogy a lezárásnál ne kerüljön a záró felületekre semmilyen szennyeződés (különösen izzadtság, napolaj, naptej, homok), mert akkor nem lesz tökéletes a szigetelés. ne nagyon hagyd a napon, ne tedd ki nagy melegnek, mert a PVC nem fogja nagyon szeretni, megkeményedhet, megtörhet és akkor be is ázhat.

mindenképpen fújd fel, hogy túlnyomás legyen benne, így nehezebb a gép kezelése, de ha mégis lukas, akkor előbb buborékozni fog, ahogy jön ki a levegő és nem rögtön a víz megy bele - persze érdemes rendszeresen figyelni, hogy nincs-e benne víz és azonnal kihozni a vízből, ha van.


azzal is számolj, hogyha a fényképezőgépednek mozgó objektíve van (kijön a gépből, válgozik a hossza működés közben), akkor az nem nagyon fogja szeretni, hogy a víz alatt a nyomás benyomja a fényképezőgépbe. a víz kb úgy hat rá, mintha ráülnél, emiatt vagy tönkremehet az objektív mechanikája, vagy érzékeli a zavart és magától vissza húzza, így nem hagyja használni. szóval ilyen géppel lehet, hogy csak a víz felett tudod használni, viszont a fröcsköléstől megvédi a tok.

a tok kiválasztásánál azt is vedd figyelembe, hogy hogyha kijön a gépből az objektív, annak is el kell férnie a tokban, szóval minden tok jó bármelyik géphez.


a kifejezetten az adott géphez gyártott kemény vízalatti/búvár tokok jobbak, de drágábbak is.

2015. ápr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!