Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Növények fotózása, majd körbe...

Növények fotózása, majd körbe maszkolása. Milyen háttér mögött? Világitás, stb?

Figyelt kérdés
Hali, van pár virág amit le szeretnék fényképezni, majd más hátteret varázsolni mögé. Az megvan hogy egyszinű háttérre van szükség, majd mondjuk photoshoppal az hátteret pár kattintással kivágni mögüle, de felmerültek bennem kérdések. Például ha megvilágitom, akkor előfordulhat hogy nem lesz mindenhol egyszinű, ez mennyire probléma? Ki tudja vágni a program gond nélkül úgy is? Illetve milyen anyagú hátterekkel szoktak dolgozni? Mert lehet kapni zöld hátteret, mittudomén, papirból meg vászonból. A papir jó lenne mert a növény alá tudnám hajtani, mivel nyilván a cserép is kellene a képre. Na meg persze nem zöld szin kéne a zöld virágok miatt. Bocs ha kicsit összevissza fogalmaztam meg, de kezdő vagyok a témában és magam szeretném a fotókat megcsinálni fotós nélkül.
2015. ápr. 29. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

A te esetedben itt most jó a fekete háttér is,mert ugy semmi hasonló szín nincs az élek mentén.Szerintem amúgy a photoshop ki tudja vágni,csak úgy példaként mondom:

Én egyszer csináltam egy videót (1980 pixel full hd,tehát minden kis cucc látszik)tehát az a lényeg,hogy szikrázó tüzet videóztam|fotóztam,és after effect-el olyan szépen mögé tette a hátteret,hogy meg se látszott,hogy mű háttér.Tanulság:mind az after effectet,és a photoshop-ot is az adobe csinálja,így gondolom,ugyan azt a technikát használják.Tehát szerintem nem lesz baj.Amúgymeg nincs veszteni valód!

2015. ápr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ne a "varázsbottal" jelöld ki, hanem lasszóval kattintgasd körbe a széleit a növénynek. Zoomolj rá, hogy pontos legyen a kijelölés. A kijelölés peremét pedig lágyítsd (feather), hogy ne legyen túl éles a kivágás és ne üssön majd el nagyon az új háttértől.
2015. ápr. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. ápr. 29. 17:15
 4/4 anonim ***** válasza:
56%
Fekete háttér előtt fényképezd le, és Photoshopban Color Range-dzsel tüntesd el a hátteret. Utána maszkkal finomítasz kicsit a szegélyeken. Az eredmény sokkal jobb lesz, mintha lasszóval, vagy pen tool-lal szenvednél másfél órát.
2015. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!