Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fotósok, vagy hozzá értők, a...

Fotósok, vagy hozzá értők, a Villanj körte szett, és az állványon vaku+ernyő megoldás között mi a különbség? Amatőr vagyok, "házi stúdióhoz" melyik és miért lenne jobb?

Figyelt kérdés
2015. máj. 2. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
majd ha értelmesen felteszed a kérdést, fognak válaszolni szerintem... én válaszolnék ha érteném
2015. máj. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha nem érted, biztosan nem a te válaszod várom...
2015. máj. 2. 15:12
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
én se értem... meg villanj?
2015. máj. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szegénykéim, csak a villanykörtéről hallottatok még ugye? Aki nevet ez esetben magán nevet.


[link]

2015. máj. 2. 15:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem a villanj-körte a homályos a kérdésedben, hanem, hogy mit értesz "állványon vaku+ernyő megoldás"-on. Ugyanis a villanj-körte szett is az.


Ha a hagyományos műtermi vakukat érted alatta, akkor azok jellemzően sokkal erősebbek, nem csak 45Ws-osak, és van rajtuk beállítófény, fokozatos, vagy fokozatmentes teljesítményszabályozás és egyéb csalafintaság.

2015. máj. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező: ha meg értesz hozzá akkor miért itt kérded... de legalább ma is tanultam újat.
2015. máj. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De, sajnos ha végigolvasod, egyértelműen a villanj körtén akadtak fent az emberek, sőt, még privátban is kacagtak rajta... Ez nem engem minősít. Vaku+ernyőn azt értem, hogy vaku+ernyő., de elmagyarázom. Egy állványra állvány fej, bele ernyő, és az eddig a gépemen használt vaku. Ez nem különbözik semmiben a villanj körte szettől? Értem, hogy funkcióját felépítését tekintve ugyanaz, de valamiért csak lett egy ilyen, csak mert egyszerűbb, mert egyben van? Nem tudom...
2015. máj. 2. 21:09
 8/10 anonim ***** válasza:

Rendszervakura gondolsz?

Mert csak annyit írsz, hogy vaku... az lehet rendszervaku is, stúdióvaku is...


Annál is ugyanaz a helyzet, amit eddig is írtak már - a villanj körte fix fényerejű, a rendszervaku fényerejét meg lehet állítani.

Szóval ha az a kérdés, hogy rendszervaku vagy villanj körte a jobb, akkor jelen esetben a rendszervaku jobb választás lehet.

Vagy slave-ként indítod el, vagy veszel hozzá egy rádiós kioldót.

2015. máj. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Rendszervaku. A Villanj körte legolcsóbb "hobbi" szettje, és az állványra szerelt ernyő és rendszervaku összeállítás közötti különbség érdekelne.


Mondjuk lágy, derített fényeket szeretnék. Akkor vegyem a Villanj softboxos verzióját? Vagy egy derítő lap megfelelő elhelyezésévek a rendszervaku+ernyő felállással is megkaphatom azt a hatást?

2015. máj. 3. 10:14
 10/10 anonim ***** válasza:
A rendszervakus megoldás ezerszer használhatóbb egy hordozható szoftboxal.
2015. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!