Richiboy kérdése:

Üdv mindenkinek! A minap vásároltam egy Nikon Coolpix L330-as fényképezőt, amivel annyi problémám lenne hogy nem látja a micro sd kártyát, esetleg valaki valami megoldást erre? Azon kívül hogy vegyek másik kártyát. Köszönöm előre is.

Figyelt kérdés
A fényképező nem látja,ha rádugom laptopra a gépet az sem látja a kértyát,ha kiveszem és kártya olvasoba dugom az látja,tehát nem a kártyával van gond.

2015. máj. 13. 09:01
 1/10 Wadmalac ***** válasza:

Tippelek: SDXC kártya. Azok általában gyárilag már xFAT formázásúak, a fényképezőgéped meg FAT32-t lát csak.

Ellenőrizd, a windowsban, ha a kártyaolvasóba dugott kártyára mint meghajtóra jobb klikk tulajdonságok, akkor a formázás fajtáját látni fogod.

Ha a kártyát leformázod FAT32-re, valószínűleg látni fogja a fényképezőgép.

Természetesen, ha van már rajta valami, azt mentsd el először.

2015. máj. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt már megprobáltam,FAT32-el és simán FAt-al is.Jelenleg FAT32,de így sem akarodzik neki.A fényképező a normál méretü kártyát látja,azt is probáltam.Arra gondoltam kompatibilitási probléma van,de nem találtam sehol választ rá.
2015. máj. 13. 09:56
 3/10 Wadmalac ***** válasza:
Nagy SD adapterrel rakod be? Nem lehet azzal baj?
2015. máj. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nagy sd adapterrel,ha azzal lenne baj a kártyaolvaso sem látná.vagy igen?probáltam másik micro sd-vel ,ugyanez a hejzet vele.beraktam a fényképezőgépbe a normál sd-t,formáztam,majd be a kártyaolvasoba,partition wizard-al megnéztem a fájlrendszerét,ami FAT12-t irt rá.ezután beraktam a kártyaolvasoba(mivel a camerával formázni sem lehet) a micro sd-t,majd leformáztam fat12-re,be a camerába és még mindig semmi :/
2015. máj. 13. 11:31
 5/10 Wadmalac ***** válasza:
Hmm. Másik kártyád nincs tesztelni? Mert lehet, hogy simán a fényképezőgépnek van baj az olvasójával.
2015. máj. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Van másik kártyám.Probáltam másik normál sd-el,azzal is müködik,másik micro sd-el szintén nem.Ezért gondoltam arra hogy csak a micro sd nem tetszik neki,erre nem találtam választ sehol.A gép elvileg elfogad SD,SDHC,SDXC kártyákat,ha ez segit a válaszadásban.
2015. máj. 13. 11:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Új vagy használt?
2015. máj. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Wadmalac ***** válasza:

ELVILEG minden micro-SD kutya köteles a nagy SD adapterrel ugyanúgy működni, mint egy nagy SD.

Esetleg meg kellene próbálni egy másik micro-SD adaptert. Nem hiszem, hogy a kártya lenne a hunyó.

2015. máj. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha új a gép akkor szerencse, mert garanciában megnézik és akár cserélik is. Ha használtan vetted kéz alól akkor viszont hibás lehet a gép... akkor átvertek.
2015. máj. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek aki megprobalt segiteni,a gondom megoldodott.ugyanolyan markaju adapterrel kiprobaltam nem mukodott.megprobaltam mas markaju adapterrel es igy jo lett,lazja a kartyat.szep napot !
2015. máj. 14. 06:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!