Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon EOS 10D fényképezőgépen...

Canon EOS 10D fényképezőgépen a vakut ki tudom cseréltetni valahol?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ez a gép már elég régi (2003as) és rossz a vakuja! Én még szeretném használni, vakuval együtt, de nemtudom, hogy erre a gépre valahol van-e egyáltalán még vaku, és kicserélik-e! Ha tudtok valamit, köszi a választ!!

2015. máj. 24. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Canon alkatrész már nincs hozzá, zárat sem tudsz benne cserélni. A gép értéke max 30 ezer így is, szerintem nem éri meg bajlódni vele. Az enyémnek már 3 éve nem megy a vakuja...
2015. máj. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hat igen, tudnam is vaku nelkul hasznalni, csak az a baj h ha sotetebb van, akkor automatikusan el akar kezdeni vakuzni, de mivel nem mukodik, ezert ilyenkor ki irja h error, es ki-be kapcs..kikapcsolni meg nem tudom a vakut :(
2015. máj. 24. 17:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Le kellene állni a zöld négyzettel. Kezdésnek használj P-t, az majdnem ugyanaz, de neked kell állítani az ISO-t és a képminőséget. Aztán tanulj bele legalább az Av-be, mert így pazarlod a gép képességeit. Továbbá nem rossz az a RAW formátum, akár Canon DPP-vel (ami ingyenes), akár Lightroom-mal (ami fizetős, de sokan lopják) elég sokat tudsz dobni a képeiden.
2015. máj. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A vakut ki lehet kapcsolni, RTFM b+... tipikusan "gyöngy a disznók között" helyzet. És túl kéne lépni azon, hogy egy ilyen gépet is úgy használsz, mintha telefonnal fényképeznél :) Azt már nem is merem ajánlani, hogy egy 2000 Ft-s régi automata vakuval is lehet fotózni, mert az már nagymesteri fokozat lenne...
2015. máj. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van egy-két olyan szerelő, aki ha tud, akkor más hibás gépből kiszedi az alkatrészt, ami neked kell. Ebayen biztos lehet olyan 10D-t találni, aminek a vakuja jó, csak valami más rossz benne - pl. a zár, vagy elektronika amit már nem lehet cserélni bennük, mert nincs alkatrészt. Az sem teljesen kizárt, hogy akár bontott vakut is találhatsz hozzá valahol. Viszont nem biztos, hogy a gép értéke miatt megéri a javítás.


Ahogy mások is írták, P módban majdnem ugyanúgy automatán dolgozik a gép, de bizonyos beállításokat nem fog felülbírálni, így például a vakut sem akarja használni, ha te nem nyitod fel a vakut. És ahogy mások is írták, tényleg érdemes megtanulni a gép használatát és nem csak automatán használni, ha már van egy ilyen géped.


Ha pedig vakuzni akarsz, akkor egy külső, forgatható és általában állítható, de mindenképpen jóval komolyabb teljesítményű vakuval sokkal többre mész, mint a beépített vakuval. Valószínűleg nem csak olcsóbb, de jobb megoldás is, ha veszel egy külső vakut, amit aztán egy másik géphez is tudsz majd később használni, ha ez már elromlott.

Nekem kb. 10 évvel ezelőtt a 10D volt az utolsó gépem, amiben még egyáltalán volt beépített vaku, de abban se használtam, azóta meg nincs is olyan gépem, amiben van beépített vaku.


A régi vakukkal viszont óvatosan, mert ami nem a modern elektronikus gépekhez készült, azok képesek lehetnek olyan nagy talpfeszültség leadására, ami tönkreteszi a fényképezőgép elektronikáját. Úgy tudom, hogy csak a Pentax vázakat szokták (remélem, hogy még mindig) úgy méretezni, hogy bármilyen régi vakuval is tud működni. A többi gyártó gépeit a nagyon régi vakuk tönkretehetik - persze nem mindegyik, de nagyon meg kell nézni, hogy mivel használja az ember.

2015. máj. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyival kiegészíteném, hogy meg kell mérni a bekapcsolt vakun a talpfeszültséget. Ha 1-200 volt, akkor felejtős. 6-12 volt környékén, utánaolvasgatás után jellemzően mehet. Canon, Pana kompaktokon használtam filléres öreg vakut gond nélkül. És ezeknél az automata vakuknál rá kell gyúrni a rekeszhasználat elsajátítására, ezért is írtam, hogy a kérdezőnek ez már űrtudomány lenne :)
2015. máj. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
zoligyerek : Amint látod a kérdés nem az volt, hogy mondd el a véleményed. :) És igen, nem vagyok nagy fotós, mivel a gépet ajándékba kaptam, nem értek a gépekhez. De mivel van, ezért szívesen fotózgatnék vele, de vannak problémáim, mivel *ismétlem magam* nem vagyok fotós. :) köszi.
2015. júl. 2. 15:03
 8/8 A kérdező kommentje:
Többieknek köszi! :)
2015. júl. 2. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!