Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mit gondoltok erről az összeál...

Mit gondoltok erről az összeállításról?

Figyelt kérdés

Váz: [link]

Objektív: [link]


Egyik profi fotós ismerősöm ajánlotta. Carspotting a cél, azaz autók fotózása, akár állóhelyzetben vagy mozgás közben.



2015. máj. 29. 12:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

Hát..


Inkább a D3200-at vedd.

Másrészt 130-as vázhoz egy 325 000 forintos objektív ilyet se szoktak. Ha telik rá akkor vehetnél jobb vázat.

2015. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Amennyiben végleges ez a választás, a célnak megfelel? Jó?
2015. máj. 29. 14:30
 3/21 anonim ***** válasza:
48%

Fotós ismerősöd jó nagy gyökér (már bocsánat). A linkelt obi egy utazóobjektív. Mozgó kocsikra vegyél nagy fényerejű teleobit, álló kocsikhoz pedig egy fix obit és ezzel a két obival még olcsóbban jössz ki mint azzal az utazózoommal. A spórolt pénzből pedig vegyél egy távkioldót és egy állványt, abból megfelelnek a legolcsóbbak is. Egy jobb vázra is szükséged lenne.

Meg persze rengeteg gyakorlás, nem olyan könnyű beletanulni a dslr fotózásba, plusz az obikat is ki kell tapasztalni.

2015. máj. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A váz bőven elég, jól teszed, hogy az objektívre költessz. Viszont nem tudom, van-e értelme a 28-300-nak, inkább a legolcsóbb kitet és a legdrágább dedikált telét venném, ami a pénzből kijön.
2015. máj. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

A 28-300-ast nem ajánlanám, ha jó minőséget is szeretnél. Ugyanis minél nagyobb egy objektív zoom-átfogása, annál gyengébb a képminősége. A 3.5-5.6 fényerő is szívás szerintem, ha egy kicsit felhősebb az ég, vagy esteledik, nagyon meg kell emelned az érzékenységet (ISO), ráadásul sport esetében eleve rövid záridőt kell használnod, szóval ha a pénztárcád engedi, az objektív sokkal fényerősebb legyen.

A váznál lényeges szempont a sorozatfelvétel, tehát hogy minél több képet tudjon lőni 1 mp alatt.

Az autofókusz minél gyorsabb legyen.

Hasznos lehet egy monopod állvány.

Az obi gyújtótávolsága attól is függ, hogy milyen távolságból fényképeznél leginkább. Nem tudom mennyit tudsz rászánni, én ártól függetlenül ezeket ajánlanám:

Nikon 70-200mm

Nikon 80-200/2.8

Sigma 70-200mm F2,8

Sigma 50-150 2.8

Tamron AF 70-200mm 2,8

2015. máj. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

325 ezer Ft???? Eddig az ilyen gigazoomokra úgy gondoltam, mint valami híg fos és trágya keverékére, de most rájöttem, hogy ezek értékes holmik :)))

Mert valaha volt ám nekem is egy 28-200-es EF lencsém... legyen elég ennyi, mindenki életében vannak sötét időszakok.


[link]

Nézd a két képet "shot at 28mm and 105mm"

Komoly geometriai torzítások. És szinte biztos, hogy a nagylátó állás kivételével végig ilyen párnatorzítás jellemzi, mint a 105-nél. Szóval azt "profi fotóst" merészen elküldheted az édesanyjába, mert nagyon útálhat téged.

2015. máj. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, hogy ehhez mindenképpen egy teleobjektív kell, azt mondta ez a legjobb ide. Én egyáltalán nem értek ehhez. Először egy kitet akartam vásárolni: [link]
2015. máj. 29. 20:13
 8/21 anonim ***** válasza:
A tele kell, 300mm az tökéletes. AZ obi sztem a legfontosabb.
2015. máj. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondod, hogy ez jó lesz?
2015. máj. 30. 07:28
 10/21 anonim ***** válasza:
A Váz teljesen tökéletes, de én inkább másabb obi-t vennék ilyen célra, egy nagyobb fényűt.
2015. máj. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!