Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kérdésem a következő? Nikon...

András0316 kérdése:

Kérdésem a következő? Nikon d3200-as fényképezőgépemhez akarok venni teleobjektívet, amivel távoli vad fotókat illetve más távolban lévő dolgokról szeretnék közelített fotókat készíteni,

Figyelt kérdés
Találtam is teleobjektívnek nevezettet,70-300mm f/4-5,6DGMacro/Na-nikon teleobjektívet, de a leírásnál már azt közlik, hogy makróra alkalmas. Most ez teleobjektív, vagy makró, vagy mindkettő. A Webáruházban telefonos kérdésemre nem tudtak megnyugtató választ adni a kérdésre. Kérem aki tud válaszolni, hogy ez most táv teleobjektív e vagy makró, vagy mindkettő?

2015. jún. 2. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindkettő.


De pl teleobiként madárfotóra érdekes lesz. Hangos, mint az állat :D

2015. jún. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Végül is nevezhető makrónak is, annyi, hogy makró módban tudsz fókuszálni közelre is, tehát a makró móddal csökkenthető a közelpont.


Egyébként megerősíteni tudom az első válaszolót, tényleg elég hangos, ráadásul lassúcska is... de hát ennyi pénzért nem is lehet mást várni.


(Személyes vélemény: makróhoz inkább javasolnék Raynox előtétet (DCR-250), vagy közgyűrűsort esetleg fordítógyűrűt - még mindig olcsóbb, mintha külön makró obit vennél, de viszont a Sigma makró módjánál azért jobb...)


Összességében: gyakorlásra jó lehet, de csodát nem kell tőle várni. Képminőséget tekintve kb azonos a kit lencsével, de a képstabilizátor hiánya igen érezhető, de hozzá lehet szokni.

2015. jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tükörobjektíveket nézted már?...
2015. jún. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően teleobjektív, makrófunkcióval, ami persze nem olyan jó, mint egy kifejezetten makróobjektív.

Kell neked egyáltalán makró? Ha nem, akkor mindegy, megveheted, max nem használod ezt a részét. Telének jó, bár nem a legjobb minőség (ahogy írták korábban).

2015. jún. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt senki nem akarja megírni, hogy 70-300as obival neked a vadból csak egy elmosódott pötty lesz? Ami vadfotózásra OLCSÓBB megoldás, egy hatalmas zoomtartományú bridge kamera.

Ha 3200asod van, akkor gyanítom, hogy nincs pénzed azaz 3-400ezred egy mondjuk 600-as objektívre amivel már lehet vadfotókat készíteni. 300assal csak úgy, ha elbújsz és órákat vagy mozdulatlan és hátha arra téved egy vad és közelről elkapod. Nem az itt a probléma hogy hangos hanem hogy 70-300assal semmire sem mész .

Úgy mondom ezt, hogy ilyenem van, amit írtál és nagyon nagy melléfogás ha ez a szándékod - én, ha 300on akarom fotózni a vadat, előveszem a régi canon bridge kamerát és ezerszer jobb minőségű képet ad a vadról mint a tükrös (a távolság miatt). Ha nem hiszed, tudok adni privátban képeket. Nem csak szájkoptatás.

Makróra: nem ér túl sokat a macro-s obi - makró módra lehet állítani. - ebben is veri a bridge kamera a 300as objektívet!

Nem lehangolni akarlak, tényleg, de nem jó ötlet ez, amiben gondolkodsz.

2015. jún. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kis korrekció: tehát a bridge-nek van gyakorlatilag 1200mm-e míg az obinak 300-a. Erre mondtam, hogy ami az obin pár pixeles foltocska (pl az őz feje), az 1200mm-en jól látható. . Nem a minőségre utaltam.
2015. jún. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!