Mennyiért lehet venni egy kamerát amatőr filmkészítéshez, és hol? (Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében)

Figyelt kérdés

2015. jún. 17. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen kamerában gondolkodsz?

Mit szeretnél csinálni?

Mennyit szánnál rá?


Amatőr filmezéshez akár GoPro-t is lehet ajánlani, Hero 3+ például, vagy egy DSLR fényképezőt. Egyébként kamerára rá lehet költeni akármennyi pénzt, gyakorlatilag a határ a csillagos ég, így ennyi adat után (semennyi) nagyon nehéz válaszolni.

2015. jún. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kössz
2015. jún. 22. 12:24
 3/5 A kérdező kommentje:
Én 10.000 Ft-ra gondoltam.
2015. jún. 22. 19:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos 10 000 Ft-ért nem sok megoldás létezik. :(


Talán a legegyszerűbb az lenne, ha mobiltelefont tudnál használni. Meglepő módon egész érdekes és használható beállításokat lehet készíteni egy jól elhelyezett mobiltelefonnal, így ha van egy olyan ami mondjuk 720p-s vagy 1080p-s videót tud csinálni, nagyon sokat ki lehetne hozni belőle, akár már fel is lehet tölteni valahová és megosztani, és nem is kell pluszban erre költeni.


Ha ez nem kivitelezhető, akkor esetleg ajánlható valamilyen kamera bérlés. Ezt lehet akár magánszemélytől, akár cégtől is, de itt kell kaucióval számolni, amit jó esetben vissza kapsz.


Harmadik lehetőségnek egy jobb fajta webkamerát tudnék ajánlani. Például Youtube-on is sok olyan csatorna van, ahol kizárólag webkamerás felvételeket használnak, sokszor streamelésre is.



Egyébként, ahogy írtam, erre a témára nagyon sok pénzt rá lehet költeni, viszont az elkészült végeredmény sokszor ettől nem függ. (meg lehet nézni hány f0s film készül horribilis összegért)


Itt van például egy sorozat, ahol direkt f0s kamerákkal csinálnak képeket, és látszik, hogy csak az emberen múlik nem a gépen.


https://www.youtube.com/watch?v=jDAnNjRJxOQ&list=PL7ECB90D96..

2015. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van egy iPhone 5-ösöm meg egy iPad minim.Szerintem jó lesz valamelyik.
2015. jún. 23. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!