Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik fényképezőgépet válasszam?

Melyik fényképezőgépet válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék venni egy új fényképezőgépet, amivel kicsit kísérletezhetek fotózás terén. Nem akarok egyből DSLR gépet venni, mert annyira nem még értek hozzá, hogy annyi pénzt megérjen. Egy bridge gépre gondoltam és olyan 50 ezerig. Nézegettem sok mindent, de a nikonokkal és a canonokkal is az a bajom, hogy ebben az árkategóriában, nem nagyon van teljes manuális mód a gépen, hogy lehessen rekeszt, záridőt stb. választani. Ezzel ellenben a Panasonic és Fujifilm gépek is jónak tűnnek, és az az érzésem, hogy canonnál, nikonnál a márka kerül ennyibe. Amit kinéztem:

Panasonic Lumix DMC-LZ40

Fujifilm Finepix S8600

Melyik lehet előnyösebb?

Ha van bármi más ötletetek szívesen fogadom :)



2015. júl. 2. 23:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyanolyanok, én annyi hogy a Panasonic-ban jobban megbízok, és jobb általában a videózási képessége mint a többié.
2015. júl. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem egészen ugyanolyanok.


A Panasonic 20, míg a Fuji 16 mp-t tud, és minimálisan, de nagyobb is a zoomátfogása. Papíron a Fuji éppenhogycsak fényerősebb, de ez bridge gépnél teljesen mindegy, viszont tud ISO6400-t is, míg a Pana csak 1600-at, ez az első sötétben való fotózásnál elő is fog jönni. Hogy mennyire zajos, azt nem tudom.

A Fujinak 8s-es maximum zárideje van, a Panának 15, viszont a Fuji kőkemény 0,2 kép/mp-el gyorsabb, mint a Pana ;)

A Fuji 140g-al könnyebb, ez egy hosszabb fotózásnál fontos, ráadásul a Panának saját akksija van, amit sokkal drágábban szerezhetsz be, mint a sima AA-s akksit a Fujiba.

Ja, és a Fuji kb. egy 10-essel olcsóbb.


Összességében ugye az a kérdés, hogy mire fogod használni, mert a bridge gépekkel az a baj, hogy - manuális beállítási lehetőség ide, vagy oda - igazából azon kívül, hogy lövök vele pár képet nyaralásnál, meg a napraforgóföldön, vagy búzamezőn, nem igazán alkalmasak semmire.

Kipróbálni érdemes vele, de azért elkölteni egy fél DSLR árát, hogy fél év múlva rádöbbenj, ennél sokkal többre van szükséged, nem igazán érdemes. Annyival nem tud többet, mint egy 15-20.000-es kompakt, hogy ennyit invesztálj az egészbe.


Én azt tudom javasolni, hogy ha valamelyik barátodnak van ilyen, vagy hasonló gépe, akkor kérd kölcsön pár napra, és ha átestél a kezdeti izgalmakon, próbálj meg kicsit nagyobb kihívásokat keresni, mondjuk fotózz éjszakai égboltot, vagy beltéri eseményt vaku nélkül és ha sikerül valamennyire használható minőséget kihozni a gépből (nem igazán fog) ÉS még mindig szeretnéd, akkor vedd meg.

2015. júl. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Természetesen abba a 14 deka pluszba fog megszakadni a kérdezö. És ha ö bridge gépet akar akkor azt vegyen nem milcet meg dslr gépet. A fujiba parasztvakitásnak van szintugy mint a panában a magas iso. iso 800 is már zajos... na mindegy nekem pl. csak ingyen kéne bármelyik is, de én tudom hogy nekem meg kellene az aps-c
2015. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"lehessen rekeszt, záridőt stb. választani"


Ezekben az olcsó "bridge"-ekben nincs valódi rekesz, és rekeszállítás sem. Általában kézi fókusz sincs, a képminőségük pedig egy szinten van egy átlag kiskompakttal.


65-től kapsz MILC gépet, azzal már kiélheted a kreativitásod és nagyságrendekkel jobb képminőséget ad.

2015. júl. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!