Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mostanában a Canon EOS 600D...

Mostanában a Canon EOS 600D nézegetem interneten, mivel ilyent szeretnék vásárolni. Mit gondoltok erről a gépről?

Figyelt kérdés
Elsősorban fotózásra szeretném használni! Erre mennyire lenne alkalmas a gép? Fotózás alatt értem az emberek fotózását, portréfotókat...Tudom,hogy ilyen árkategóriában a Nikon D3200 sokkal jobb lenne fotózásra,de kisfilmeket is szeretnék forgatni. Milyen optikákat (objektiveket) ajánlotok ehhez?

2015. júl. 7. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha rám hallgatsz addig tanulsz míg el tudod dönteni, hogy mire van szükséged ahhoz amit filmezni/fotózni szeretnél. Semmi értelme, hogy Én vagy bárki más itt konkrét típusokat mondjon, mert attól, hogy nekünk bejött koránt sem biztos, hogy neked is be fog.


A 600D egy korrekt amatőr eszköz, de, hogy a D3200 sokkal jobb lenne az is egy marhaság. Ha rendszert szeretnél választani (és ezt javaslom) akkor az alapján dönts, hogy melyik rendszer számodra a szimpatikusabb mert ha akkor jössz rá, hogy neked a másik kell amikor már van 4 objektíved, két vázad, meg egy halom kiegészítőd akkor már elég drága lesz rendszert váltani.

2015. júl. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A 600D semmivel nem jobb videózásra, mint a D3200. Még nincs benne Dual Pixel AF és nem tud hatákonyan együttműködni az STM objektívekkel.
2015. júl. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az igazság,hogy már próbáltam a Nikont,és egy nagyon korrekt,használható gépnek minősült, de mégis jobban hajlok a Canon felé. Bár egy kicsit bizonytalan vagyok a Canon részéről az optikák miatt.. Számomra egy teleobjektiv lenne megfelelő,csak a jó minőségű az már ''picit'' drága. A Nikonnál viszont a Sigma 70-300 nagyon jónak minősült, és árban is korrekt.
2015. júl. 7. 21:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Sigma 70-300 van Canonra is.
2015. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Fotózásra melyik lenne alkalmasabb? 600D vagy a 3200D?
2015. júl. 7. 21:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, főleg ha ilyen kommersz cuccokkal használod.
2015. júl. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

a fanboyok (érts "csak a canon" vs "nikon a király") kivételével mindenki azt szokta mondani, aki kicsit is ért a fényképezéshez, hogy kb teljesen mindegy, hogy azonos kategóriájú vázak között melyik gyártót választod a kettőből. Mellényúlni egyikkel sem fogsz, mindkettő magas minőséget képvisel.


Ami inkább segítheti a választást, az két tényező:

- ergonómia: kinek melyik illik jobban a kezébe, melyiknek kedveli jobban a menüjét, a gombok elhelyezését, a logikáját. Ettől egyik sem jobb vagy rosszabb, csak mindenkinek más jön be.


- kiegészítők ára: pl Canonra van 70-200f4 L objektív, a nikonnak ebben az árkategóriában nincs terméke ami hasonló minőséget képvisel, persze, lehet, hogy Te nem is akarsz olyan témát fotózni, amihez ez a gyújtótávolság kellene, lehet, hogy úgyis az IS változatot vennéd, ahol a Nikonnak is van megfelelő konkurense, de ezt csak Te tudod eldönteni, hogy számodra mik a prioritások. Ugyanígy lehet mondani a másik oldalról is olyasmit, ami meg a nikon felé billenti a mérleget, tehát ne csak a vázban, hanem az egész rendszerben gondolkozz, nézd meg, hogy a kiegészítők (objektívek, vakuk) mibe kerülnek, melyik ad inkább olyat, ami a Te céljaidhoz megfelelő, mindezt számodra elérhető áron. A vázak nagyon közel vannak egymáshoz, az objektívek terén például nagyobb a szórás, az alapján jobban meg lehet keresni, hogy melyik rendszer fekszik neked jobban.

2015. júl. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!