Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mai HD-s kameráknál miért...

Mai HD-s kameráknál miért sokkal kisebb a zoom, mint a régebbi, még nem HD-snál?

Figyelt kérdés

pl sportkamerákat is ha nézegetem, meglepően olcsón vannak már akár full HD-sak is, na de azt nem értem, hogy legjobb esetben is csak 8x zoomot találtam, a legtöbb azonban zoom nélküli. Viszont akkor hogy a fenébe lesz éles a felvétel, honnan tudja a kamera, hogy pl sportoláskor mire kell fókuszálni? Vagy mondhatnám az autós kamerákat is, azok is ilyenek ...


Mi a titok nyitja? árulja el vki, mert nagyon nem értem :D


(nézegetem a régebbi, még nem HD-s de minőségi Samusngot, és azon bizony 56x zoom van, egy mostani full HD-s JVC-n pedig nulla, eskü nem értem)



2015. júl. 13. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:

A fény miatt.

Kell neki a sok fény, ami zoomoláskor nagyon fogy.

2015. júl. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Zoomoláskor rosszabb lesz a kép minősége.
2015. júl. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
oké ez rendben, na de így akkor hogy dönti el pl hogy mire fókuszál? mi lesz éles és mi nem?
2015. júl. 13. 17:02
 4/8 anonim ***** válasza:

A sportkamerák fix objektívesek, nem fókuszálnak egyáltalán. A fókusznak amúgy sincs köze a zoom-hoz.


Az olcsó nagy zomm komoly minőségromlást okoz, ez a régi SD felbontású kamerák esetén még nem volt annyira drasztikus, mint HD felbontásnál, ezért óvatosabbak a gyártók ezen a téren. Ez csak tipp.

2015. júl. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
összekevertem igen, rosszul írtam. fókuszálásra gondoltam. na de akkor se értem, hogy az adott fix helyre felszerelt kamera honnan tudja, hogy 2 m-re lévő tárgyra vagy egy 30 m-re lévő emberre fókuszáljon ...
2015. júl. 13. 17:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Fix fókuszos. Ami 30 centinél(kb)messzebb van, éles. A széles látószög előnye.
2015. júl. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
azt mondod, hogy tehát pl az 50 cm-re és az 50 m-re lévő tárgy is egy az egyben olyan éles lesz a felvételen?
2015. júl. 14. 06:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt mondja.
2015. júl. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!