Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A nikon d5100 mennyire vízálló...

A nikon d5100 mennyire vízálló? Nem szándékozom vízbe dobni.

Figyelt kérdés

2015. júl. 14. 21:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne akard kipróbálni! Néhány cseppet, kisebb frölcskölődést valószínűleg túlél bármilyen fényképezőgép, de komolyabb vízmennyiséget már nem (a pontos határ nem ismert).

Még a paletta csúcsán levő profi gépekre is azt mondják a márkaszervizben, hogy az időjárásálló váz csak azt jelenti, hogy amikor elkezd esni az eső, akkor van időd ráhúzni az esővédő tokot/huzatot, de ne akarj azzal se esőben fényképezni. Egyébként nem csak a váz vízállósága számít, hanem az objekítveké is, mert ha az objektív nincs megfelelően szigetelve, akkor a bajonettnél, vagy az objektív többi részéről beázik a "vízálló" váz is.


Én a nyári vizicsatákat különösebb védelem nélkül szoktam fényképezni és általában én el is szoktam ázni közben. Az 1D-k eddig még mindig kibírták, de 5D ázott már el közben úgy, hogy nem reagált, míg ki nem száradt belőle a víz. Az alacsonyabb kategóriájú gépeket mindenképpen érdemes valamilyen nylon zacskóba vagy valamibe becsomagolni.


Ez a tapasztalatom egy Canonról szól, de állítólag a Nikonnál se sokkal jobb a helyzet:

[link]

2015. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!