Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ilyen fajta képeket milyen...

Ilyen fajta képeket milyen árkategóriájú gépekkel lehet készíteni?

Figyelt kérdés

[link]


Csak hobbi fotós vagyok, jelenjeg fuji s1500-am van.

Világosban megvagyok elégedve a képekkel, de sötétben(utcai világítás mellett katasztrófa)

Nyaralásnál nem tudunk a városban sötétben fényképezkedni. Ha vakuzok, az emberek világosak, a háttér nem látszik, ha állítgatom az ISO-t, és záridő, akkor meg homályos lesz.


Tehát a elvárás, hogy lehessen akár ilyen tájképet csinálni, és ne legyen szemcsés annyira. kb mint a képen.


Én ezt néztem:

[link]


2015. júl. 16. 17:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha megvan rá a keret akkor jó választás!
2015. júl. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A linkelt kép Nikon D3000-rel készült.

A Sony A58 kb. ugyanaz a kategória.


A képet 10 mp-es záridővel csinálták, ehhez kötelező az állvány, vagy fix letámasztás, különben bemozdul. Kézben tartva nem fog menni.

2015. júl. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk este szeretnék képet készíteni valakiről,vagy tömegről utcafényben, akkor ezzel a géppel már lehet, úgy hogy nem mosódik el, és nem lesz szemcsés annyira, tehát élvezhető legyen valamennyire.
2015. júl. 16. 21:00
 4/15 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy vehetsz akár többmilliós gépet is, ha nem értesz hozzá, nem fogsz tudni ilyen képet készíteni.


A fényképészet egy szakma, igényel némi tudást.

2015. júl. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Sony iso6400-as képek:

[link]

[link]

[link]

Nikon D3200 iso6400-as kép:

[link]

2015. júl. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én nem a szakmát akarom kitanulni, csupán egy olyan gépet ami jelenleginél szebb képeket készít sötétben, leginkább automata üzemmódban. Mert az én gépemet hiába állítgatom, akkor is elmosódott lesz ha egy pici mozgás is van benne.

pl ami lineklt a kedves utolsó, és azokból a kocsis képen, én gépemmel már elmosódott lenne, ha nem állna egyhelyben a kocsi

2015. júl. 18. 13:31
 7/15 anonim ***** válasza:

Látod, ezért mondom, hogy tanulni kell, különben nem fogod megérteni, miért lesz olyan a kép, amilyen.


Ha nem tudod, mi az a záridő, az érzékenység, a blende, akkor akármit fogsz is a kezedbe, nem lesz olyan a kép, amilyet te szeretnél.


Az össze-vissza állítgatás is egy megoldás, de annak az esélye, hogy eltaláld VÉLETLENÜL a helyes beállítást, közelít a zéróhoz.


A Sony Alpha, amit kinéztél, egy jó gép, de ha nem tudod kezelni, semmit nem érsz vele.


Az 59%-os válaszolónak:

Nagyon rossz ötlet a fenti képek összehasonlítása. A Sony-val készülteken brutális zajszűrés van, míg a Nikonnal készült képen sokkal szolidabb a zajszűrés, és még élesítve is van rajta.

2015. júl. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Értem.

És egyébként amiket linkeltek azokon nem dolgoztak utána képszerkesztővel nem? Mert a Sony-s képek eléggé szépek

2015. júl. 18. 15:06
 9/15 anonim ***** válasza:

A Sony-s képek nem szépek. Nagyon sok a zajszűrés, rengeteg apró részlet elveszett.


Egyébként az EXIF-ből látszik, hogy az utómunkához PicMonkey-t használtak.


Itt például találsz pár tesztképet, a magas ISO-val készülteken látod, mennyire zajos alapból:


[link]


Ehhez képest a fent linkelt képek inkább tűnnek illusztrációnak, mint fotónak...

2015. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ugynolyan körülmények között készült képek A58-tel és D3200-zal.


[link]

2015. júl. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!