Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik fényképező jobb a...

Melyik fényképező jobb a Nikon vagy a Canon?

Figyelt kérdés

Már a komolyabbakra gondolok nem a sima kompaktokra tehát cserélhető objektives stb..

Mert valaki nagyon dicséri valaki meg nagyon utálja mert gagyi szóval ezért kérdezek ismeretlentől is hogy kinek mi mert aki utálja az azt mondja ne vedd mert nemjó aki meg szereti ezt vedd mert nagyon jó tehát nehézkes a döntés..


2015. júl. 17. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Melyik jobb: a BMW, a Mercedes vagy az Audi?

Az Opel vagy a Ford? A Renault vagy a Citroen?


Ne így tedd fel a kérdést, hanem úgy, hogy mit tudsz vele kezdeni, ha kézbe veszed.

2015. júl. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor ugy kerdem mit tudok vele kezdeni?
2015. júl. 17. 22:33
 3/5 anonim ***** válasza:
37%

Ez egy őskeletű vita a két nagy cégről...

Itt van néhány cikk, amiben nagyon jól, szakmai szemmel van összehasonlítva a két gép és a két cég érdemes elolvasni őket.


[link]


[link]


[link]


Ahogy az egyik cikkben le van írva a NASA, a riporterek, a filmekben is mindenki Nikon-t használ. Ez azért valami.


Ha megnézek egy paparazzi műsort náluk is java részt Nikon van, ha látok egy dokufilmet egy fotósról vagy egy természetfilmet, ahol fényképeznek, mindig egy Nikon jön szembe.


A Canonról annyit tudok, hogy a szervizük abban az irodaházban volt, ahol én dolgoztam. Eszméletlen forgalom volt náluk és bő nyállal szidták a céget és a gépeket az ügyfelek de végül is elég nagy cég a Canon is szerintem nem lehetnek annyira rosszak különben már rég eltűntek volna....Végül is a Nikon-nak is van valahol szervize és nem tudom ott, mik mennek....


Egyet értek azokkal, akik azt mondják, hogy előbb el kell döntened mire kell, mit akarsz fényképezni, milyen beállításokkal mert az egyéni stílus meghatározza a szükségletet és igényt egy géppel kapcsolatban.


Szerintem bármelyikből vegyél először egy alapgépet és állj neki fotózni a több majd menet közben kialakul és rájössz, mire van szükséged akkor lehet majd egy komolyabb cuccba belefeccölni a pénzt.

2015. júl. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a segitséget, igen a nikonról én is sokat hallottam meg látni is de valaki gyengének találja meg gagyinak de valaki meg csak a nikonra esküszik.

Egyébként van kompakt gépem elég rég az is nikon és váltanék nagyobbra mert már kevésnek bizonyul egyes helyzetekben se szűrő semmit nem lehet rá venni max napellenzőt, amúgy a gép használatát 95%ba természet fotózásra használom oda meg kell a zoom tehát ez is közrejátszik hogy melyik objektív márka jobb, mert egy sima portréhoz lehet elég egy fix obi és ennyi.

2015. júl. 17. 22:56
 5/5 gergoap ***** válasza:
0%
Ha természetfotózástra kell, akkor egyértelműen Nikon! Jobb a színmélysége, dinamikatartománya. Az egyik legjobb gép most ebben a D810. Sok természetfotós Canonos átpártolt most erre. Olvastam. A Canont inkább emberek, portrék fotózására ajánlják. Plussz a videózásban jobb.
2015. júl. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!