Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan tudnék megtanulni jó...

Hogyan tudnék megtanulni jó képeket csinálni egy sima kompakt géppel?

Figyelt kérdés

Persze nem várok el DSLR mionőséget, de szeretném a legjobbat kihozni a gépből. Vagy inkább magamból. Abszolút nem tudom, hogy mikor jók a fények, stb. Kellene nekem egy jó könyv vagy oldal, ahol vannak ilyen fotós trükkök.


Fujifilm Finepix S3200-am van


2015. júl. 19. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ahogy a biciklizést biciklizéssel, a járást járással, az éneklést énekléssel lehet megtanulni, úgy a fényképezést fényképezéssel.

Készíts különböző képeket ugyanarról a tárgyról, aztán döntsd el, melyik jobb. A képről könnyebb megtanulni a helyes fénykezelést stb.


Persze van néhány érdekesség, amit jó tudni:

1.A napfényes időpontok nem mindig a legalkalmasabbak, ugyanis erős fény és sötét árnyékok vannak, a gép pedg a kettő közül valamelyikhez alkalmazkodik. Jobb a napfeljötte előtti és lemente utáni pillanatokat kihasználni.

2. A képnek vannak fontos pontjai. Pl. a képmezőt vízszintesen és függőlegesen is oszd el egyenlően 3-3 részre. A képzeletbeli vonalak metszéspontja közelébe kerüljenek a fontos látnivalók.

3. fényforrással szemben kezdőként még ne fényképezz fontos dolgokat, először kísérletezd ki, milyen a szemből jövő fény hatása.

4. Ha stabilitást akarsz érzékeltetni, a tárgyak ne sugalljanak felborulást...

5. figyelj a fehéregyensúlyra (ezt a gépen be lehet állítani). Ez a funkció arra jó, hogy egy színesre festett szobában is lehessen természetes színekkel fényképezni. Ezt úgy kell beállítani, hogy a színes fényben egy fehér lapot tartunk a gép elé, és lefényképezzük, majd kiválasztjuk, hogy az a szín a fehér...


Kapásból ennyit, mert nem vagyok nagy fotós, és nekem sincs tükörreflexes gépem.

2015. júl. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el Scott Kelby digitális fotóskönyveit!
2015. júl. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fényképezni, jól, az két egészen elütő részből áll össze. Egyrészt a technikát uralni kell. Másrészt a képnek valamit ki kell fejeznie. Ja, a harmadik a kettőből az mégsem harmadik, hanem átmenet a kettő között: a fényképezés technikai eszközeinek alkalmazása a mondanivaló érdekében.

Egyszerűbb azt megtanulni, amit mások már megszenvedtek, mintsemhogy ugyanazokat az utakat végigjárni. A net dugig van technikai információkkal - bár esztétikai kevesebb van. Magyarul is, de ha véletlenül angolul olvasóképes vagy, úgy meg aztán tényleg mindenről olvasni, ami volt, van és lesz.

Mondjuk én ezt a "régi" könyvet szoktam mindenkinek ajánlani, ami a fotózás kifejezési lehetőségeinek tanulását illeti:

[link]

2015. júl. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ez a gép nem az a "ratyi" kompakt fényképező, ez Bridge, ezzel azért könnyebb a fényképezés, a többit meg leírták előttem, de ez nem egy gagyi gép.
2016. jún. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!