Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Úgy halottam, hogy ha naplemen...

Flamenco kérdése:

Úgy halottam, hogy ha naplementét fotózunk az könnyen kinyírhatja a szenzort. Mikre kell ügyelni ilyenkor? Esetleg vmelyik szűrő orvosolja a helyzetet?

Figyelt kérdés

#fényképezés #naplemente fotózás
2015. júl. 25. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Rosszul hallottad.
2015. júl. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Közvetlenül a napba főleg egy telével nem fotózunk. Ezt leszámítva rengeteg naplementés képet csináltam már, és még egyetlen gépem szenzorát sem nyírtam ki, szóval azért nem olyan vészes a helyzet
2015. júl. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyilván egy nyári napon délben, a fejünk fölött álló napba nem fotózunk bele, ha nem muszáj. De egy naplemente semmi kárt nem fog okozni semmiben.


Biztos játszottál már nagyítóval: amikor egy száraz levélre, papírra, stb. fókuszálod vele a nap fényét, akkora hő koncentrálódik egy pontba, hogy képes a célpontot meggyújtani. De ez csak akkor fog működni, amikor magasan áll a nap.


Naplementekor hiába is próbálkoznál, nincs már ereje a Napnak, úgyhogy nyugi, ilyenkor a szenzorban sem fog kárt tenni.

2015. júl. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell semmi szűrő.

Napfelkeltekor és Naplementekor nem árt a szenzornak,

csak ezenkívűl pl. délben.

2015. júl. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom, melyik sarki kocsmában szerzed be a fotós szaktudásod, de igazolj át egy másik műintézménybe.


Szerinted ezek a képek is tönkretettek 1-1 gépet?

[link]

2015. júl. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Azért feleslegesen ne alázzuk már a kérdezőt...


az összes gép kézikönyvében szó szerint szerepel, hogy a napba fotózás kinyírhatja a szenzort, és nem szokták túlzottan bonyolítani ezt a mondatod, hogy napfelkelte, meg dél, meg naplemente.


Jobb, hogy kérdez, mint, hogy valami hülyeséget csináljon, és tényleg kinyírja.

2015. júl. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nosza, akkor nem kímélem hát, köszönöm a válaszokat!


Az igen zotyagyerek, ilyen giccses képösszeállítást még nem nagyon láttam, kifinomult az ízlésed.;)fő a természetesség

Azt hiszem a korcsmával még mindig jobban járok, mint a Kék Osztrigával :D

2015. júl. 26. 12:54
 8/8 acelsziv ***** válasza:
35%
Kérdező: Miért csinálsz hülyét magadból? "giccses képösszeállítás" Nézd már meg még egyszer miféle összeállítás az.
2015. júl. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!