Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon AF-S 50mm 1:1.4 G vagy...

Nikon AF-S 50mm 1:1.4 G vagy 1.8 objektív? Szeretnék venni csak nem tudom melyiket, nyilván az 1.4 jobb de azt hallottam, hogy nem sokkal és árilag nagy kulombség van.

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok, melyiket vegyem?
2015. júl. 29. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bocs, ha nem teljesen a kérdésedre válaszolok, én csak a Canon ugyanilyen obijait ismerem.

Én 50mm 1,8-cal kezdtem. Jó kis darab, olcsó, minőséget ehhez képest hozza. Viszont egy kis műanyag, elég lassú fókusszal, és hangos.

Aztán én is pont azért vettem egy 1.4-est, mert az mondták jobb. Jobb is annyiból, hogy egy komolyabb konstrukció, halkabb, gyorsabb fókusz, nagyobb fényerő. A képminőség is valamivel jobb, de csak amiatt nem váltanék. Inkább a fókusz miatt, meg hogy nem recseg úgy.


Azt viszont nem tudom, hogy a Nikonra is érvényes-e mindez.

2015. júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbálom más irányból megközelíteni a dolgot: ha visszakeresi neked az 1.4-es az árát, akkor vedd meg. Ha csak hobbi célokra használod, bőven jó lesz az 1.8-as is. Nekem is az van (meg 35 mm-es és 85 mm-es is), munkára is megfelelnek. Egyébként pedig 1.4-en használni bármilyen objektívet már igencsak kockázatos, úgy értem, sok olyan képet lőhetsz vele, ahol nem ott van a fókusz, ahol szeretnéd, márpedig ilyen értéknél elég feltűnő lesz a hiba.
2015. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2-es,ebben a felfogásban a hobbifotózás nem is létezne, mivel semmi sem hozná vissza az árát. Egy amatőr sem venne minőségi objektívet, sőt vázat sem. Van minőségi különbség a két objektív között, ezt az áruk is mutatja. Kérdés, hogy a kérdezőnek megéri-e ezt az árkülönbség.
2015. júl. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
sokkal jobb képeket készít az 1.4-es? Mert ha igen akkor megéri invesztálni bele, csak az a baj,hogy nem tudom.
2015. júl. 29. 19:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Pont ez az, hogy nem készít sokkal jobbat. Nem lesznek tőle annyival jobbak a képeid az 1.8-ashoz képest, mint amennyivel többe kerül az 1.4-es. Nem mondom, hogy ne vedd meg, ha van rá pénzed, csak arra próbáltam utalni, hogy normál esetben egy 1.8-asban is bőven örömödet tudod lelni. Nem akkora összeg, és ha később úgy éreznéd, hogy mégsem elégíti ki az igényeidet (nem hinném, hogy így lesz), még mindig eladhatod, és vehetsz 1.4-est. Ha teljesen tanácstalan vagy, keress egy olyan szaküzletet, ahol kipróbálhatod ezeket az objektíveket. (Nem tudom, van-e ilyen.) Ahova én járok (Kecskeméten), néhány havonta szoktak nyílt napokat tartani különböző gyártók, ahol adott esetben kipróbálhatsz olyan objektíveket is, amikkel az áruk miatt ritkán lehet összefutni.
2015. júl. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nézegess tesztfotókat a neten. Írd be google-ba az objektív nevét, és menj rá a képkeresésre. Látsz majd sok képet az objektívről is, de lesznek ott mindenféle helyeken publikált tesztfotók. Nézd meg előbb az 1.4-es képeit, ámuldozz, aztán keress rá ugyanígy az 1.8-asra, és rájössz, hogy azzal is hasonló szép képeket lehet készíteni. Hidd el, én is sokat vacilláltam, mielőtt megvettem a fix 50-esemet. Meggyőződésem volt, hogy nekem nem elég az 1.8, kell a jobb fényerős. Aztán egy szaküzletben összefutottam pár fotós ismerősömmel, akiknek adok a szavára... mindegyik lebeszélt az 1.4-ről, mondván, hogy 2.0 rekesz alatt eleve ritkán fotózik az ember, ha éles képeket szeretne.
2015. júl. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szabad-e linkelni, de ha igen, olvasd el ezt: [link]
2015. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
googlememondja, nagy koszonet a tanácsaidért, sokat segítet, 1.4 volt nálam de csak egy fotozáson (workshopon vettem részt), szoval még csak ismerkedtem a beállításokkal , ugyhogy annyira ne mtomom megállapítani ,hogy mennyire jo, de akkor azt hiszem maradok az 1.8-nál.Aztán majd meglátjuk mi lesz :), még 1x koszi
2015. júl. 31. 14:35
 9/11 gergoap ***** válasza:
Nemrég olvastam, hogy 1.4-est csak Fullframe vázra érdemesebb venni, mert ott jön ki az előnye.
2015. aug. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én máig nem értem mire jobb a nagyobb fényerő, ha minden objektív 1-2 vagy akár 2-3 fé-el kisebb rekeszen hozza a legjobb minőségét, ami jelen esetben f2.8 vagy f3.5...

Én éjszaka kipróbáltam az 1.8 nikon AI-t, 1.8-on, és még úgy is kell neki fény bőven, állvány nélkül így is csak nyugalmi állapotban vagy állványról lehet vele képet lőni ami jó is lesz.

2015. nov. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!