Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a különbség a két rögzítési...

Mi a különbség a két rögzítési mód között? 1080p vagy 1080i? Melyikre állítsuk a kamerát (ugye mindkettő full HD)?

Figyelt kérdés
kamera

2015. aug. 7. 19:44
 1/9 szántóvető ***** válasza:
1080p-re mert az nagyobb felbontás elméletileg.
2015. aug. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen ugyan az a ketto (tehát full hd) es ha jol tudom az 1080i a jobb de lehet hogy az elsonek van igaza
2015. aug. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az 1080p a jobb minőség!


Az 1080i az jelenti, hogy a következő képkocka nem teljesen új kép, hanem az előzőtől csak a páros, majd a páratlan soraiban tér el.

2015. aug. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az 1080i az váltott soros. A különbség mozgóképeknél nagy. Úgy is mondhatjuk, hogy az 1080i az csalás mert felé annyi képkockából produkálja azt, amit az 1080p. A P az jobb
2015. aug. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

értem köszi. videoról tehát mozgóképről van szó, persze.

akkor p-re állítom. de ha ennyire egyértelműen gagyi az 1080i, akkor miért használják ezt is? esetleg kevesebbet foglal? ennyi az összes indok

2015. aug. 7. 21:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Az interlaced formátum sokkal kevesebb helyet foglal, hiszen nem teljes képkockákat rögzít, csak feleket. Ebből következik, hogy a minősége is gyengébb.


Viszont azt is tudni kell, hogy hacsak nem olyan a szemed, mint a sasé és nincs professzionális monitorod, akkor azért nem nagyon fogod látni a különbséget a két formátum között.

2015. aug. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mozgó képet úgy értettem, hogy gyorsan mozgó, mint pl. egy akciófilm heves jelenete. Ott jön ki a különbség. Persze papíron.
2015. aug. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Labdasportokat videóztunk mindkettővel. Az interlaced (i) a gyors mozgásokat kissé besávosítja, de csak akkor igazán durva, ha lassítod a felvételt.


Valami ilyesmi:


https://www.youtube.com/watch?v=j29b7B6CSNM

2015. aug. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ja értem, köszi mindenkinek! akkor magyarul, ha csak nem akarok feltétlen spórolni a memkártyával, vegyem csak 1080p-ben, max több helyet foglal, viszont tutira jó minőséget kapok. Oké, akkor nem kérdés. És most ugrik be, hogy volt is valami táblázat (és ott se értettem akkor), hogy az 1080i-ben sokkal több rögzítési időt írt ugyanannyi GB-ra. Így akkor tiszta.
2015. aug. 8. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!