AVCHD-ben (fullHD-ben),50 fps-sel egy 32 GB-os kártyára mennyi videofelvétel fér?

Figyelt kérdés
nagyon eltérő időtartamokat olvasok, de annyira, hogy a 40 perc és a 8 óra között már mindent találtam leírásokban, úgyhogy inkább kíváncsi lennék azok tapasztalatára, akik kameráznak.
2015. aug. 12. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőséged, akkor próbáld ki. Vegyél fel egy perc időtartamot, abból már könnyedén ki lehet számolni.


Illetve ha egy konkrét kameratípusból érdekel, akkor lehet, hogy a neten találni nyers tesztanyagokat, azoknak a méretéből is lehet számolni.


Egyébként a 8 óra irreális, a 40 perc így első blikkre pedig kevésnek tűnik... az utóbbi nem elképzelhetetlen, a bitrátáról is függ.

2015. aug. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

de pont azért kérdezném, mert még nincs nálam a kamera, csak érdekelne, hogy ha a full HD tényleg ilyen őrült sok helyet igényel, akkor egyáltalán kezelhető-e, érdemes-e vele foglalkozni pl egy családi videozáskor vagy bőven elég a 720p vagy netán az SD cam ...


hát kb ennyi a kétségem. nehogy ott kössek ki, hogy megveszem a király, mindentudó fullHD-s camot, csak aztán használni nem igazán tudom, mert kezelhetetlen ez a file-méret normál (irodai szintű) procival és RAM-mal. (és azért is gondolkodtam el rajta, mert még egy 40 perces 720*480-as SD felvételt is órákig konvertál, azaz fogalmam sincs, hogy akkor mennyi ideig konvertálná a fullHD-s anyagot)

2015. aug. 13. 06:47
 3/10 A kérdező kommentje:
+ az AVCHD-t felismeri a legtöbb medialejátszó és PC-s szoftver? GOM Player, VLC player? stb? vagy mennyire speckó ez?
2015. aug. 13. 06:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ milyen bitrátával dolgozik a kamera.

Egy Panasonic LX100 AVCHD 2.0, 28 Mbps, 50 fps, Full HD videó percenként kb. 220 MB. Egy 32 GB-os kártyára nagyjából 130-135 perc fér.

2015. aug. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez a minőség csak 25 fps sebességre csökkentve kb. 190-195 percet jelent egy 32 GB-os kártyán.
2015. aug. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ha jól tudom, 50 fps-sel dolgozik és 48 Mbit/s-el rögzít. azaz tuti nagyon jó minőség, na csak mintha már túlzás lenne, legalábbis igen kezelhetetlen. (sztem)
2015. aug. 13. 18:11
 7/10 A kérdező kommentje:
értelek csak kérdés h érdemes-e 25 fps-re csökkenteni ... szted? az emberi szemnek nem lesz észrevehető különbség akár nagy képernyős LED TV-n se?
2015. aug. 13. 18:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudom az AVCHD 2.0 formátum 28 Mbit/mp-et tud max. Ha mégis 48 Mbites a kamerád akkor úgy 80-85 perc fér egy 32 GB-os kártyára.


A 25 fps nem gáz szerintem. Persze nagyon gyors mozgásoknál jobb valamivel a 50 fps, de a mozifilmek 99%-át is 24 fps-sel veszik fel. Nekem nem hiányzik a nagyobb kockasebesség. Szerintem az előnye annyi, hogy lassításokban jobb. De persze ez egyéni ízlés dolga is.

2015. aug. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
értem, köszi. hát ha ennyire nincs jelentősége az fps-nek egy hétköznapi ember számára, akkor nyilván nem ér annyit az 50, hogy sokkal több GB-ot foglaljon.
2015. aug. 13. 20:18
 10/10 A kérdező kommentje:

esetleg tudsz olyan konvertálót és lejátszót, amely tutira tudja kezelni az AVCHD fileket? én próbálkoztam már, de nem igazán jön össze ...

Vagy most őszintén, ha minden létező paraméter ugyanaz, tehát az fps ugyanúgy 25, a Mbit ugyanúgy 28, a felbontás ugyanúgy full HD, akkor mi a különbség egy negyed akkora GB-os MP4 és egy AVCHD file között?

Ezt valahogy nagyon nem értem, csak azt látom, hogy igen egyedi, és borzalmasan felturbózott PC kell ilyen filek kezeléséhez.. most nem? szóval összefoglalva röviden: nem értem, mi a lényege ezeknek az AVCHD-s felvételeknek.

2015. aug. 16. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!