Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Az interlaced és a progressiv...

Az interlaced és a progressiv felvételi módok között nagy a minőségbeli különbség?

Figyelt kérdés

Ha jól értettem, elméletileg pontosan a duplája kellene, hogy legyen a minőség progresszív módban, na de az a kérdés, hogy ez a különbség az emberi szem számára egyáltalán érzékelhető egy átlag LED TV-n pl?


Vagy ha dupla annyira állítjuk az fps-t, akkor elérjük, hogy az interlaced is ugyan olyan minőséget adjon, mint a fele annyi fps-számú progresszív felvétel?


Azaz akkor pl. az 1080p/25fps = lesz minőségre az 1080i/50 fps-sel?


Vagy milyen gyakorlati különbségek merülhetnek fel, amelyek miatt esetleg gond lehet az interlaced (de 50 fps-sel) módban való felvétel?



2015. aug. 19. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Progressziv módban minden egyes képkockán minden sor rögzítésre kerül, tehát pl. full hd-ben minden képkocka 1080 sort tartalmaz.


Interlaced esetén minden képkocka esetén csak minden második sor kerül rögzítésre.


Ez gyors mozgás esetén lesz zavaró, ilyesmi:

[link]

2015. aug. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi, oké, ez így érthető is, na de ha az átlag 24-25 fps szokott lenni, akkor a dupla fps se kompenzálja ezt a "képsor-hiányt", h közel azonos minőségű legyen a progresszívvel? (és persze most se nem kimerevítésre se nem lassításra gondolok, csakis normál üzemmódra, riportokra stb).
2015. aug. 19. 17:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát gondolkozz: ahogy ha duplájára emeled a framerate-et, akkor nyilván nagyobb sebességű mozgásnál lesz zavaróan észrevehető a csíkozódás - ugyanakkor a fájlméret is nőni fog, konkrétan dupla annyi képkocka esetén ugyanannyi helyet fog foglalni a felvétel, ergo semmi értelme az interlaced módnak.
2015. aug. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

oké, köszi, én nem értek hozzá annyira, csak azért szertetem volna pontosan tudni, mert van egy olyan kamera ami csakis 1080i-ben de 60 fps-sel vesz fel, és töröm a fejem, hogy megéri-e vagy sem, mivel árban jó, csak nekem is ez az interlaced mód volt gyanús kicsit.


Viszont ha te is egyértelműen kizárnád, és 100% elvetendőnek tartod, akkor kérdés megválaszolva sztem ...


Hát kár érte pedig, hogy a rák enné meg, csak a gyártót se értem akkor, hogy a frászba lehet csak 1080i módban lehetőséget adni a beállításban? a progresszívre csak az 1280*720-as felbontásban ad lehetőséget, de ott már csak 25 fps-ben. Őszintén, abban bíztam, hogy persze nagy technikai különbség, de az emberi szem számára nem észrevehető. Ezek szerint mégse így van .... hát ok. köszi

2015. aug. 19. 19:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy interjúnál, ahol az alany alig mozog, szerintem nem lenne egyáltalán zavaró.


Egyébként milyen kamera az, ami manapság nem tud 1080p-ben rögzíteni? 2105-öt írunk...


Egyébként szerintem a 720p/1080p közti különbséget is csak akkor veszed észre ha nagyon akarod...

2015. aug. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

oké, konkrétan egy interjúnál. de ahogy te is példáztad, ha már pl egy sportesemény vennék vele, akkor arra alkalmatlan ezek szerint.


hát kérlek a Samsung és méghozzá 2012-es kiadás, csak annyi, hogy nálunk nem volt forgalomban, nem európai szabvány (bár ezt félig én se értem, mert gondolom, más szabványt is ugyanúgy zavar, ha nem tiszta a kép ...)


Amit írtál a HD-ről, arra én is gondoltam, csak közben kiderült, hogy az meg nem teljesen 100% :(


Úgyhogy tényleg kilőve, sajnos csakis egy fix pont van: 1080i ... a többi paramétere kérdéses, így viszont, ha ez a véleményed, akkor felejtve a dolog részemről és köszi, még hó h nem vettem meg!

2015. aug. 19. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!