Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Lehet valami baja (Hiányzó...

Lehet valami baja (Hiányzó kondenzátor)?

Figyelt kérdés

Üdv! Szóval van egy polaroid akciókamerám, ami tönkrement.

Szétszedtem, hogy megjavítsam, lejött egy nagyon kicsi kondi és a kapcsoló. Neki is álltam forrasztani, de órás szívás után rájöttem hogy valószínűleg nem igazán fogom azt a 0.5mm-es kondit visszaforrasztani. Így kipróbáltam anélkül. Bekapcsol, amit megnéztem az működött rajta, ki is kapcsolt. Hogyhogy működik, és mi vaja lehet ha kihagyom azt a kondit?

Előre köszi!



2015. aug. 20. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Hosszú távon lehetnek érdekességek, fagyás, nem tiszta kép stb, így lehetetlen megmondani, hogy ami leesett róla, az milrt felet, de biztos nem ok nélkül volt ott.
2015. aug. 21. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nem jó kategóriába írtad!
2015. aug. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szirty ***** válasza:

Helló!


Egy elektronikus áramkörben mindig vannak létfontosságú (a működést alapvetően befolyásoló) és kevésbé fontos alkatrészek (az utóbbiak pl. védelemmel kapcsolatos elemék, zavarszűrés, stb).

A kérdéses alkatrész az utóbbi kategóriába tartozhat.


Alapvetően három lehetőséged van:

1. Nem használod többé, eldobod, fiók mélyére süllyeszted

2. használod ahogy van, amíg lehet

3. Elviszed szervizbe ahol megjavítják


Válassz!


Azt a fene sem fogja neked megmondani hogy amit lepattintottál az milyen szerepet játszik az áramkörben és a hiánya esetén milyen következményekkel lehet számolni. Ehhez minimum az eszköz pontos kapcsolási rajzára lenne szükség. Gondolom ezzel nem rendelkezel (főleg hogy még a típusát sem tartottad fontosnak megemlíteni, nem hogy a kapcsolását mellékelni).


Az üzenetedből sejthető elektronikai ismereted miatt abban sem vagyok biztos hogy valóban egy kondenzátorról van szó.

2015. aug. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. Igen sajnos eléggé préselt helyen van, nem nagyon látom hogy merrefele szalad benne a jel, de működik, csak félek, hogy tönkremehet.

2. Miért, a kamerám nem tartozik a kamerákhoz? :D Vagy esetleg nem elektronikus eszköz?!

3. Azért nem említettem a modellt, mert elég ritka példány, és nem találtam kapcsolási rajzát sem, így ez mellékes volt. Ez egy kondenzátor ebben biztos vagyok, csak kicsi mérete miatt nekem szinte lehetetlen visszaforrasztani- főleg hogy nincs SMD vagy SMT forrasztóm.

Azt meg nem értem, hogy mégis miből gondolod azt hogy az se biztos hogy az egy kondi? Összesen annyit írtam, hogy lejött, nem tudom visszaforrasztani mert kicsi, lehet-e baja. Na most ebből nem tudom hogy jutottál arra hogy szerinted nem tudok megkülönböztetni egy 22uF-es kondit egy TDA2050-től.

2015. aug. 21. 17:45
 5/5 Szirty ***** válasza:

"Na most ebből nem tudom hogy jutottál arra hogy szerinted nem tudok megkülönböztetni egy 22uF-es kondit egy TDA2050-től."


Nem ezt írtam, hanem azt, hogy nem adtad egyértelmű jelét annak, hogy képes vagy felismerni egy SMD kondenzátort.

Számomra lehet hogy igen, lehet hogy nem, nem tudhatom.


Számtalan ember él a földön akik szerint minden elektronikus alkatrész ellenállás. :-)

2015. aug. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!