Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek...

Milyen fényképezőgépet vegyek ha szép, éles képeket akarok készíteni, stb?

Figyelt kérdés
Jó zoom, jó fények. Na a lényeg hogy valami szép képeket készítő gépre van szükségem. Ami árban nem borzasztó drága. 100.000 alatt. Köszönöm a segítséget előre is. :)
2015. szept. 1. 05:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Egy ilyen tökéletes . A következő lépés már a profi gép.

[link]

De bármelyik márkába van ilyen tudású.

2015. szept. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 TR75 ***** válasza:

Az első kérdés, hogy kompakt, bridge vagy tükörreflexes legyen?

Mivel ugye a zoomot feltételként szabod, talán a bridge a jó választás (ma már 40x-es optikai zoom fölött járunk), egy belépő szintű bridge olyan 40 rongyért simán megvehető, általában van benne automata program, ami a körülményekhez igazítja a kép paramétereit, de van benne kézi mód, amivel úgy állítod be a kép készítésének jellemzőit, ahogy csak elképzeled (na, jó, kis túlzással, mert azért vannak korlátai).

Mielőtt vásárolsz, érdemes a neten teszteket böngészni (például a pixinfo.hu), ha fotószaküzletben szétnézel, ott tudnak segíteni is a választásban.

A bridge valahol félúton van a kompakt és a tükörreflexes között, tudásban jobb a kompaktnál, de valamivel gyengébb minőségű képeket csinál a tükörreflexesnél, cerében viszont az utóbbival ellentétben a gép árában benne van a fókusz lehetősége is.

2015. szept. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. A helyedben a bridge kategóriában keresgélnék.

Én egy fuji finepix s200exr-t használok. Nagyon jó kis gép, nem is értem, hogy ezt a vonalat miért nem folytatta a gyártó. Főleg a kézi zoom és fokusz gyűrű tetszik. Jobb mint a gombot nyomogatni.

Természetesen vannak korlátai a gépnek, de a tudásomnak és elvárásaimnak teljesen megfelel.

2015. szept. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
38%

Én annyira nem értem ezt a dolgot,ugyan még 14 éves vagyok, de hobbi szinten fényképezek. Nekem Sony cyber-shot -OM van,és én is tökéletesen meg vagyok vele elégedve :) Nem az a hű, de jó, de akkor sem az alja :)

Fulladt HD filmek, 18.2 mega pixel

2015. szept. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Full HD *.. Automata helyesírás javító, pls
2015. szept. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Aki egy kicsit komolyabban foglalkozik vele az nem a megapixeleket emeli ki egy gépen. Nekem is tizen megapixeles, de csak a felét használom általában.

Egy példa amiért szeretem ezt a gépet: többféle élesség mód van benne. A manuális élességgel tűéles képet tudok csinálni az előttem lévő pókhálóról, vagy a néhány méterre mögötte lévő gyufaszálról.

2015. szept. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Panasonic DMC-FZ72 vagy DMC-FZ200.

Manuális mód, RAW formátum, szűrőmenet, vakusaru, fullHD videó. FZ200 esetén teljes zoomtartományban f2.8-as rekesz.

2015. szept. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én most kezdeném a fotózást, szóval hogy mi az a tükörreflex meg ilyen idegen szavak nem is nagyon értem :o hogy az előny ha van? mire szolgál? és köszönöm a válaszokat :))
2015. szept. 1. 13:33
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

1. vagyok. Mint írják a többiek is , neked pont elég egy olyan kompakt. Főleg meg hogy meg is marad kb 40000 forintod. A tükörleflexes, azokat a profik használják. [link]

Te még először nem tudnál vele kezdeni szinte semmit. A kompakton megtanulsz , amivel nagyon jól meglehet tanulni , és mint amatőr fotós azon a gépen már tökéletes képeket lehet csinálni.

2015. szept. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. szept. 1. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!