Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D3200 (18-55mm DX VR II...

Nikon D3200 (18-55mm DX VR II objektívvel) vagy Canon EOS 1200D (18-55mm IS II objektívvel) videózásra és fényképezésre?

Figyelt kérdés

Fényképezésre és videózásra is szeretném használni. Hallottam róla, hogy a Nikon gyorsan tönkremegy stb. ez mennyire igaz?

Ezenkívül szeretném megkérdezni, mi a hátrányuk.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2015. szept. 12. 10:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Minőségben és tudásban nagyjából ugyanaz a kettő. A Nikon is ugyanolyan gyorsan megy tönkre, mint a Canon. Videózásra általában a Canont szokták ajánlani, mert általánosságban jobb videózásban, mint a többi, de ez leginkább a felsőbb kategóriákra igaz. Belépő szintnél nincs semmi eget verő különbség. Leginkább az alapján lenne érdemes választanod, hogy melyik illik jobban a kezedbe.
2015. szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bálint117 válasza:

Tapasztalataim szerint azért van külömbség!


Volt Canon-om 350D, 400D, 450D, 40D, igaz 1200D-m nem volt. De fórumokon, meg mindenhol; még a csapból is a Nikon D3200-as csurgott, hogy mennyire szuper, meg stb!

Vettem is, tavaly év végén, és tudod mit? LÓSZAR! Már bocsánat a kifejezésnél.


A szín visszaadás, sokszor az éleséggel és a videózással NAGY gondog vannak.

Pl. videózol a D3200-asal valamit, és ha nem is változik a a fókusz távolság, akkor is, állandóan szét élesít, és újra beélesít, és mindíg kiséri az igen hangos motor hang, amit rendszerint nagyon gyéren tud valami szoft csökkenteni.


Bővebben; írj rám!


De egyértelműen: én a Canon-tól választanák!!!

2015. szept. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!